Hatay'daki çadırkentlerde buruk bayram

Hatay'daki çadırkentlerde buruk bayram

17.07.2015 09:42:10
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, Ramazan Bayramı'na buruk girdi.

Hatay'ın Altınözü ilçesindeki Boynuyoğun Konaklama Tesisinde kalan Suriyeliler ülkelerinden ve sevdiklerinden uzakta bayramı geçirmenin hüznünü yaşadılar.

Çadırkentte kalan Suriyeliler bayram namazlarını çadırkentte bulunan camide kıldıktan sonra ülkelerindeki olayların sona ermesi için dua etti.

Bayram namazının ardından Suriyeliler birbirleriyle bayramlaştılar.

Suriyeli Hışem Karot, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'nin İdlib kentinden Türkiye'ye yaklaşık 4,5 yıl önce ailesiyle birlikte geldiklerini belirtti.

Karot, ülkesinden uzakta bayram geçirmenin çok zor olduğunu ve savaşın bir an önce biterek ülkesine geri dönmek istediğini kaydetti.

-Türkiye'de 4. bayramı

Mahmut Hillo da ailesiyle beraber Türkiye'de 4'ncü Ramazan Bayramı'nı geçirdiklerini söyledi.

Bir sonraki bayrama kadar ülkesindeki savaşın bitmesi temennisinde bulunan Hillo, Türk halkını Suriye'de en iyi şekilde ağırlamak ve birlikte güzel bayramlar geçirmek isteğini ifade etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vakkas uslu

abd fırsatını bulsa serv anlaşmasını hemen geri getirir. bizi tekrar parçalar.şimdi kürtleri kullanmıyormu? şimdi parti zamanı değil.ben mhp li iken artık ak partiyi destekliyorum .niçin bahçeli 7 düvel üstümüze gelirken bahçesinde çelik çomak oynuyor.mhp 2 tane yetmez, niçin 30 tane daha nükleer santral yapmıyorsunuz demiyor.niçin mhp milletvekilleri hükümeti,uzun menzilli füze veya atom bombasını bizde yapalım diye sıkştırmıyor.beyler maaşlarını alıp öküzler gibi yatsınlar.hiç devlete destek olmasınlar. gafiller...............