DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hastanede şüpheli ölüm karantinası

Sakarya'da kalp krizi geçiren bir kişinin ölümünden sonra hastanenin karantinaya alındığı belirtildi...

06.12.2016 00:55:16

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Sakarya'nın Karasu ilçesinde, devlet hastanesine kaldırılan bir hastadan ağır kokular gelmesi üzerine kısa süreli karantina tedbiri uygulandı.

Nihat Türüt (63) isimli bir vatandaş, yakınları tarafından evinde hareketsiz şekilde yatarken bulundu. 112 Acil Servis ekiplerince Karasu Devlet Hastanesine kaldırılan Türüt'ün nefesinden ağır kokular gelmesi üzerine herhangi bir salgın yaşanmaması için servis karantina altına alındı.

Türüt, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay üzerine hastaneye sevk edilen AFAD ekipleri, yaptıkları incelemede salgına neden olacak herhangi bir şüpheli durumun olmadığını tespit etti. Bunun üzerine tedbir amaçlı alınan karantina kaldırılarak servis hastaların hizmetine yeniden açıldı.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam, yaptığı açıklamada, Karasu Devlet Hastanesine getirilen bir kişinin kalp rahatsızlığı nedeniyle öldüğünün belirlendiğini söyledi.

Daha sonra ağır kokular duyulması üzerine zehirlenme şüphesinin oluştuğunu ifade eden Sağlam, "AFAD ekipleri şüpheli ölümden sonrası, olayı yerinde inceledi ve önemli bir durum görülmediği belirlendi. Vefat ettikten sonra hastanın getirildiği o alan, 'Belki zehirlenmedir, etrafa bulaşma söz konusu olur' diye kapatılıp başka bir alanda hastalar bakılmaya başlandı. Daha sonra AFAD ekipleri hastayı ve etrafı incelediler. Herhangi bir bulaşıcı ya da zehirli bir şeyin olmadığı kanaatine varıldı." diye konuştu.

"Kuş gribiyle ilgili bir durum yok"

Sağlam, hastanenin kapatılan bölümünün kısa bir süre içinde normal işleyişine döndüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kapatılan bölüm tekrar açılarak hasta bakılmaya başlandı. Savcılık hastanın otopsisini yapacaktır. Ölümüne ilişkin bir zehirlenme de olabilir, bakılacak ama etrafa bulaşacak bir şeyin kanaati olmadığı için tekrar çalışma başladı. Bu ölüm zehirlenme şüphesiydi. Kuş gribiyle ilgili herhangi bir durum yoktu zaten. Bu durum kısa süreli bir heyecana yol açtı. 'Hastalar başka yere naklediliyor' diye bir dedikodu oldu ama bunlar gerçeği yansıtmıyor. Kısa bir süreliğine acil alanından yan taraftaki bir alana hasta bakım hizmetleri yapıldı, sonrasında tekrar eski haline döndü. Endişe verilecek herhangi bir durum yok."

Bu arada Nihat Türüt'ün evinin bulunduğu Darıçayırı Mahallesine de giden AFAD ekipleri, çalışmalarını tamamlayarak bölgeden ayrıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş