DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,1109 ₺

EURO

18,2015 ₺

ALTIN

1.019,13 ₺

BİST

3.020,20 ₺

Haşdi Şabi Telafer'e girdi

Şii örgüt Haşdi Şabi, Musul'un Telafer ilçesine girdi.

6 Yıl Önce
2016-11-21 16:16:10

Musul operasyonun başlamasından bu yana korkulan hamle gerçekleşti. Şii örgüt Haşdi Şabi'nin Musul'un Telafer ilçesine güney yönünden girdiği belirtiliyor.

Ağırlıklı olarak Türkmenlerin yaşadığı Telafer halkı, Haşdi Şabi'nin ilçeye girmesinden endişeleniyordu. Haşdi Şabi'nin ilçeye girmesi ile, Telafer'de mezhep savaşının körüklenmesinden endişe ediliyor.

tlk .

YORUMLAR (4)

Oldu mu

Şimdi ne olacak? İşler iyice karıştı. Irakla savaş kapıda gşbi.

mustafa

Eyy rte,o kadar meydanlarda naralar atıyordun 'telafer bizin kırmızı çizgimiz,haşi şabiye cevabımız farklı olur,oraya kadar gidebileceklerini sanmıyorum' diyordun,bunlar hepsi kayıtlı konuşmaların,şimdi kendini ispatlamanın ve attığın naraların boş olmadığının tam zamanı,dünyada artık kimse bizi ciddiye almıyor hadi bakalım tam düzeltme zamanı.Öğrenecez o kadar samimiyseniz,yoksa sadece gariban müslüman kürt kardeşlerinize (!) mi diş geçirebiliyorsunuz?

hak

Mezhepçi yandaş medyadaki şu insan sevgisin görünce insanın gözü yaşarıyor ve iyiki türkiye ve medyase var yoksa alim allah kimse telaferle ilgilenmeyek ve oradaki katliamı:))) göremiyecekti. ya haşdi şabi denen örgütün içinde onbinlerce sünni var ve şiilerle beraber ülkelerini birilerinin öfkeli sünniler değip desteklediği yamyamalardan kurtarmaya çalışıyorlar. siz burda kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz . iraklıların ne sizle nede uydurduğunuz yalanlarla itbarları var.

deniz

Nerdesin Reis sözünde dur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş