Hangi illerde ana okulları, ana sınıfları uygulama sınıflar online yapılacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında anaokulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretim 1 Aralık 2020 ile 4 Ocak 2021 tarihleri arasında uzaktan yapılacak. Peki Hangi illerde okul öncesi okullar online yapılacak?

30.11.2020 18:22:23

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım-4 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim-öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesi kararı alındı. İlgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda ise resmi ve özel tüm anaokulu, anasınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime devam edilmesi valiliklere bildirilmişti. İllerin valilikleri de ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitimin online olarak yapılmasına yönelik kararlar almakta. Peki hangi illerde ana okulları, ana sınıfları uygulama sınıflar online yapılacak?

Kayseri, Yozgat, Samsun, Gaziantep, Erzurum, Edirne, Balıkesir, Ankara, Zonguldak, Kırklareli ve Tokat'ta ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim ve öğretimin uzaktan yapılmasına karar verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)