SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Hangi Genelkurmay başkanı döneminde, kaç FETÖ'cü ordudan atıldı?

Hangi Genelkurmay başkanı döneminde, kaç FETÖ'cü ordudan atıldı?

'2002 yılında Hilmi Özkök’ün Genelkurmay Başkanı olmasından sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nde “Fetullahçılık” ihraç sebebi olmaktan çıkmıştı. FETÖ çatı iddianamesi ve basına yansıyan rakamlara göre de Özkök’ün görev yaptığı 2003-2006 dönemde TSK’dan FETÖ’cülerin atılmadığı görülüyordu.'

Hangi Genelkurmay başkanı döneminde, kaç FETÖ'cü ordudan atıldı?
19.2.2020 11:42:38

Hürriyet Yazarı Nedim Şener, Hilmi Özkök'ün son günlerdeki açıklamaları üzerine "Hangisinin zamanında ne kadar FETÖ'cü atıldı?" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İşte yazının ilgili bölümü:

2002 yılında Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanı olmasından sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nde “Fetullahçılık” ihraç sebebi olmaktan çıkmıştı.

HİLMİ ÖZKÖK DÖNEMİNDE ATILMADILAR

FETÖ çatı iddianamesi ve basına yansıyan rakamlara göre de Özkök'ün görev yaptığı 2003-2006 dönemde TSK'dan FETÖ'cülerin atılmadığı görülüyordu.

5e4c5e4dd3806c18fcd34118

HİLMİ ÖZKÖK İHRAÇLARI 'FETÖCÜLÜKTEN DEĞİL, İRTİCADAN YAPTIM' DEDİ

Nitekim Sözcü gazetesine bu konuda yaptığı açıklamada “Fetullahçılık suç olmadığı için ihraç etmedik” dedi. Hilmi Özkök'ün bu açıklamasından sonra CNN Türk televizyonunda bu sözlerini eleştirdiğimde kendisi programa bağlandı. “Fetullahçılık” konusunda yargı kararı olmadığını iddia ederken, “irtica” başlığı altında ihraçlarını yaptıklarını söyledi.

OYSA FETHULLAHÇILIK FAALİYETLERİNE İLİŞKİN MAHKEME KARARLARI VARDI

Oysa “Nurculuk/Fetullahçılık faaliyetleri” konusunda mahkeme kararları vardı, göreve geldiği 2003 yılında da FETÖ elebaşı Gülen hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 4616 sayılı kanun çerçevesinde ertelenmiş bir mahkûmiyet kararı da çıkmıştı. Ayrıca 2004 yılının Haziran'ındaki MGK toplantısında bizzat kendisi Fetullahçıların “devlet içinde devlet olduğu, Emniyet, Milli Eğitim, Dışişleri ve TSK'ya sızdığına dair” rapor sunmuştu. Ayrıca kendisinin suç saymadığı “Fetullahçılık”, “irtica” başlığı altında nasıl ihraç sebebi olabildi belli değil. Öte yandan Özkök'ün Genelkurmay Başkanlığı ile TSK'dan “Fetullahçılık” gerekçesiyle ihraçlar durmuş, kendisinden sonraki Genelkurmay başkanları da aynı yolu izlemişti. Ancak kendisinden önceki Genelkurmay başkanları “Fetullahçılık” gerekçesiyle subay ve astsubay ihraçlarına imza atmıştı. Eğer Özkök'ün deyimiyle “Fetullahçılık” suç değilse, kendisinden önceki Genelkurmay başkanları yaptıkları ihraçlarla suç işlemişlerdi, öyle mi!

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

hakan / 19.2.2020 12:16:24
fetö nato ve abd nin öncülüğünde kurulan bir gladyo örgütü,Türkiye bir nato ülkesi dolayısıyla türkiyeyi dizayn etme görevi verilen bir terör örgütü elemanlarını paşalarımız tasfiye edebilirlermi,tasfiye etmeye çalışsalar okyanus derin yapı buna müsaade edermi,17 yıllık bir örgüt değilki 40 yıldır ülkede belli kurumlara yerleşmiş bir örgüt,buna ülkelere referans olanlar ve çok severek şefaatci olacğını söyleyen siyasiler asıl sorumlu,
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR