DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hamas ve İslami Cihad: İşgal Ordusu yenilgiyi kabul etmiştir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve İslami Cihad, Joseph Shapira'nın Netanyahu hükümetini suçladığı rapor ile ilgili açıklama yaptı.

5 Yıl Önce
2017-03-02 17:07:43

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre Sözcülerden Hazım Kasım'ın yaptığı açıklamada Filistin halkının ve direnişinin İsrail rejimini yenebileceğini ispat ettiğini ve raporun 2014'te Gazze Şeridi'ne açılan savaşın başarısız olduğunun itirafı niteliğinde olduğunu söylendi.

2014 yılındaki savaşta Gazze halkının İsrail ordusuna karşı büyük bir direniş ortaya koyduğunu belirten Kasım, başta silahlı direniş olmak üzere sadece direniş seçeneğinin Filistin halkını koruyabileceğini ve haklarını geri alabileceğini bildirdi.

İslami Cihad sözcüsü Davud Şihab ise raporun, İsrail rejiminin 2014'te Gazze'ye yönelik saldırılarında başarısız olduğunun kabulü olduğunu söyledi.

Şihab, raporun yankıları ile İsrailli partiler arasındaki çekişmelerden Filistin halkına vazife çıkarılmaması konusunda uyarıda bulundu ve Filistin direniş güçlerinin herhangi bir saldırıyla mücadele için hazırlandığını belirtti.

NE OLMUŞTU? (HABERE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ)


Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş