DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9287 ₺

EURO

16,7880 ₺

ALTIN

925,98 ₺

BİST

2.394,83 ₺

HAMAS'tan Halep çağrısı: Bu soykırımı durdurun

HAMAS, Halep'te Esed rejimi ve Rusya tarafından işlenen katliam ve soykırımın durdurulması çağrısında bulundu.

6 Yıl Önce
2016-12-14 14:45:19

TİMETURK I HABER MERKEZİ

Melahat KEMAL

Filistin İslamî Direniş Hareketi (HAMAS) Salı gecesi yaptığı açıklamada Esed rejimi ve Rusya öncülüğünde Halep halkına karşı işlenen katliam ve soykırıma son verilmesi çağrısında bulundu.

HAMAS tarafından Salı gecesi yapılan açıklamada Halep'teki masum insanlarla dayanışma içinde olacakları belirtildi ve şöyle dendi:

"Şu anda Halep şehrinde olanlardan , utanç verici katliamlara ve soykırıma maruz kalan insanların yaşadığı acılardan dolayı derin bir acı hissediyoruz".

Halep'te masum insanlara karşı işlenen katliamları ve soykırımı reddettiklerini belirten HAMAS "ülkedeki tüm âkil ve özgür insanlardan Halep'te geride kalan sivilleri korumaları için harekete geçmelerini talep ediyoruz" dedi.

ULUSLARARASI KURUMLARA ÇAĞRI

HAMAS açıklamasında uluslararası insani yardım kuruluşlarına da Halep'e yardım için çağrıda bulunarak şöyle dedi:

"Uluslararası insani yardım ve insan hakları kuruluşları bu korkunç katliamı durdurmak için acil olarak harekete geçmeye; Halep'in çocukları, kadınları ve yaşlılarının yanında olmaya ve onları katliamdan korumaları çağrısında bulunuyoruz".

.

YORUMLAR (1)

Ali altı

yıllarca sustu Filistin liderleri niye hep denge hesabı zaten müsmanların başına ne geldi ise denge hesabından geldi İran konsolosluğunda katil İsrail sloganları atıldı Halid meşalden de İsmail heniye den de katil İran sözünü duymadık yoksa dostlarını mı kızdırır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş