SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Hamas'ın 32. kuruluş yıl dönümü: Binlerce Filistinli sokaklarda

Hamas'ın 32. kuruluş yıl dönümü: Binlerce Filistinli sokaklarda

Hamas'ın kuruluş yıl dönümünde Gazze'de düzenlenen yürüyüşlere binlerce kişi katıldı.

Hamas'ın 32. kuruluş yıl dönümü: Binlerce Filistinli sokaklarda
14.12.2019 13:11:05

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre dün Hamas'ın 32. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze'nin kuzeyinde ve güneydeki Han Yunus vilayetinde düzenlenen yürüyüşlere hareketin destekçisi binlerce kişi katıldı.

Katılımcılar "kılıcın gücüyle sahtekarlıkları dağıttık" yazılı pankartlar taşıdılar. Cuma namazının hemen ardından başlatılan yürüyüşlerde katılımcılar Hamas bayraklarını ve şehitlerin fotoğraflarını da taşıdılar.

Kuzey Gazze'deki Cibaliya mülteci kampında düzenlenen yürüyüşte konuşma yapan ve Hamas'ın ileri gelenlerinden olan Fethi Hammad, Filistin halkının düşmana unutamayacağı bir ders verdiğini, İzzettin Kassam Birlikleri'nin sıfır noktasından başlayarak bugün işgal güçleri açısından son derece tehlikeli noktalara ulaşabildiğini dile getirdi.

Hammad, "Kılıcın gücü" savaşının İsrail işgal rejimini boyun eğmeye zorlayan güçlerin birikiminin bir ürünü olduğunu söyledi.

Hammad, işgalciyle ilişkinin sadece silah yoluyla olacağını belirterek Hamas'ın Gazze'nin güvenlik ve istikrarıyla oynayan her eli keseceğini vurguladı.

Esirler davasına da değinen Hammad, işgal rejiminin esirler meselesini uzatmasının kendisine bir yarar sağlamayacağını, Filistinli esirler özgürlüklerine kavuşmadan kendisinin esir askerlerinin ışığı göremeyeceklerini söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 14.12.2019 23:16:10
Allah onları korusun inşallah Rabbim birliklerini daimi kılsın
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR