SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Hamaney ve Esed'den Kudüs açıklamaları

Hamaney ve Esed'den Kudüs açıklamaları

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ile Beşar Esed'den Kudüs'e ilişkin açıklama geldi.

Hamaney ve Esed'den Kudüs açıklamaları
06.12.2017 13:00:32

Suriye'de süren savaş ve konumları itibari ile "iletişime açık" dünyanın dışında tutulan iki isimden Kudüs konusunda açıklama geldi. Açıklamalara ilişkin sosyal medyada "zayıf ve yuvarlak ifadeler" yorumları yapılırken, yine de ses çıkmış olmasının olumlu olduğu belirtiliyor...

Suriye başta olmak üzere Ortadoğu'daki birçok savaş noktasında bulunan İran ve savaşın aktörlerinden olan Beşar Esed'den ABD'nin Kudüs adımı konusunda açıklama geldi.

İRAN'DAN AÇIKLAMA

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in kişisel internet sitesinden yapılan açıklamada "ABD'nin büyükelçiliği taşıma niyeti onların beceriksizliklerinin ve başarısızlıklarının işareti. ABD'nin Filistin konusunda elleri bağlı. Amaçlarına ulaşamıyorlar. Filistin özgürleşecek ve Filistin halkı zafere ulaşacak" denildi.

ŞAM'DAN AÇIKLAMA

Esed rejimi yönetimi, ABD Başkanı Trump'ın 'tehlikeli' olarak niteledikleri planını kınadıklarını duyurdu. SANA'ya konuşan bir dışişleri yetkilisi "ABD yönetiminin bu tehlikeli girişimi, ABD'nin uluslararası kanunları küçümsemesine net bir örnek teşkil ediyor" dedi. Suriye Dışişleri Bakanlığı da açıklamasında "Suriye ABD Başkanı'nın ABD Büyükelçiliği'ni işgal altındaki Kudüs'e taşıma ve Kudüs'ü başkent olarak tanıma yönündeki olası girişimini en güçlü şekilde kınıyor" ifadelerine yer verdi.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  emine aslan / 22.12.2017 18:54:07
  siyonizmin korkulu rüyası iran ve lideri hamaneye selam olsun .darısı tüm islam aleminin başına.
  / 08.12.2017 13:21:31
  ey iran! ey beşar! sizin için imajınızı temizlemek için malzeme çıktı
  / 07.12.2017 22:45:20
  Amerikan uşakları ve siyonist yanlıları helak olsun İnşallah.
  / 07.12.2017 13:18:22
  ey iran! ey beşar! sizin için imajınızı temizlemek için malzeme çıktı değil mi? bari kudüsüo pis ağızlarınıza alarak kirletmeyin.
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR