DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Hamaney ile peygamberler aynıdırlar!'

İran dini lideri Hamaney'in temsilcisi Ali Saidi'den şok sözler. Saidi 'Hamaney ile peygamber ve imamlar aynıdırlar ve İran’ın başarılarının %99.5’ı Hamaney’den kaynaklanıyor' dedi. Bir diğer temsilci ise Hamaney’in doğum anında konuştuğunu “Ya Ali” dediğini iddia etti.

7 Yıl Önce
2015-05-28 20:59:10
Islah Haber'de yer alan habere göre; İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hameney'in Devrim Muhafızlar Ordusundaki temsilcisi Şii din adamı Ali Saidi, Hamaney hakkında şok edici açıklamalarda bulundu. 
 
İran'ın Tasnim haber ajansı'nda yer alan bir haberde, Hamaney'in temsilcisi Ali Saidi , İran'ın dini lideri olan Hamaney ile peygamber ve imamların aynı olduğunu savunan bir açıklamada bulundu. İran'ın başarılarının %99.5'ı Hamaney'den kaynaklandığı ve ilahi dini liderimiz olan Hamaney'in çerçevesinde hareket etmek insanlık başarısının en büyük sırrıdır dedi.
 
Saidi açıklamasının devamında ise  “Allah'ın beşeriyet için iki önemli sınavı var: ilki İlahi vilayetin korunmasıdır. Bu vaat edilen ilk sınavdır ve İlahi dini liderimizin (Hamaney) çerçevesinde hareket etmek insanlığın başarısının en önemli sırrıdır” dedi.
 
“Din ve Şeriat adında bir reçetenin gönderilmesini” Allah'ın ikinci sınavı olarak belirledi ve “İnsanoğlu vacipler, haramlar, müstehaplar, mekruh ve mubahlar olarak belirlenen allah'ın kırmızı çizgilerini riayet etmelidir ” dedi.
 
Böylece İran'ın dini liderinin temsilcisi, Ayetullah Hamaney'in çizgisinde olup olmamayı Allah'ın ilk sınavı olarak belirtti.
 
Saidi, Nuh (a.s) ve Musa (a.s) kavimlerinin bu sınavda başarısız olduğunu belirledi ve “Üçüncü devrim peygamberimizin zamanında gerçekleşti ve maalesef eski yanlışların tekrarlanmasıyla bozuntuya uğradı” dedi.
 
Saidi “dördüncü tevhidi devrim olan İran İslami Devrimi'ndeki liderin yetkileri, hücciyet ve risaleti açısından peygamberler ve imamlardan hiçbir farkı yoktur!” dedi.
 
Saidi, Yemendeki Husilerin stratejik öneme sahip Babul Mendip Boğazını kontrol ettiğini öne sürdü ve bu olayı Allah'ın mucizesi olarak nitelendirdi.
 
İran'ın dini liderinin diğer temsilcisi Seyit Muhammed Saidi de bundan birkaç yıl önce, bir konuşmasında Şii dini lider “Ali Hamaneyi doğarken Ya Ali demiş” diye konuşma yapmıştı ve bu video büyük ses getirmişti!
 
İran'ın dini lider Ali Hamaneyi'nin Kum Kentindeki temsilcisi ve Kum'da Şiilerce kutsal sayılan Fatma Masume mezarının türbedarı ve Kum Kenti'nin Cuma İmamı “Seyit Muhammed Saidi”, Hamaneyi'nin doğum anında konuştuğunu “Ya Ali” dediğini onun üvey kızkardeşinin diilinden anlatıyor!

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AA

Yalan haberle insnaların zihnini bulandırmayı, İran'ı şeytanlanştırmayı ve ona her türlü küfrü reva gördürmeyi pek güzel beceriyorsunuzş.. Madem Islahhaber'den haber aldınız, o zaman haberde geçen Tasnim News'teki linkide yapıştırında bizde görelim neler neler demi bu adam..

Cemil AYDIN

Alisiz şiadırlar ve aslında Fars faşistidirler yıllarca müslümanları hep arkadan vurmuşlardır osmanılıyı bunlar doğudan haçlılar batıdan vurmuştur.Ve bugünde aynısını yapmışlardır ve yapıyorlar İrana sempati duyan Müslümanlar artık uyanın fitnenin başı İrandır ve onların sahte mehdileri ve eli kanlı velayeti fakihleridir kimi kandırıyorsunuz siz...

M

Sasiracak birsey yok. bunlarin haberi bize ta 1400 sene önceden geldi ve Peygamber sav. vefat eder etmez, kadin peygamberde erkek peygamberde geldi, yani peygamberlik iddasinda bulundular. sonra yine türlü türlü sapiklar geldi, de bugünümüze bakalim, her önüne gelen mehdilik iddasinda bulunmuyormu? hatta, kimileri, mistiklestirip, kainat imami gibi uyduruk ünvanlarla tanitmiyormu kendini? buda aynisi. kainat imamiyim diyen hatta bundan daha ileri gidiyor. ondan baska sansimiz yokmus, son muceddidmis, hem cinlere hem isnanlara gönderilmis. biliyorsunzu bunlari.

hasan sadme

yorumcular süper, ama arada suçu israile atan şii sempatizanları var ama o kanlı şalda örtemeyecek iranın küfrünü

Mustafa Özdemir

İranlı Şiiler iyice sapıttılar. Haşa Hz. Rasul sıradan bir kişi olan ve hatta bu açıklamasıyla ''Hz.Allah'ın Kur'anda Belhüm Edal dediği kişiler zümresine dahil oluyor ki hayvandan da aşağı demektir.Allah İslah etsin.

ömer çelik

yorum yok

Murat

Yalan haber inanmayın.Ayrıca Yusuf adında biri İranın israile asker yolladığını yazmış.Evet İran İsraile İsrail askerlerini öldürmek ve mazlum filisitn halkını korumak için asker yollamıştır.

HALİL

BU SOZLER DOGRUYSA ŞİANIN MECUSİLİGİN UZERINE ATILMIŞ Bİ ŞAL OLDUGU GERCEKTIR

Zafer Fatih

Peygamberden çok Şeytana yakın olduğu kesin. Lanetli katil önce Suriyeli çocuk ve kadınların kanlarının hesabını versin.

seyit ali ışık

Bu haberleri İsrail servis yapıyor.kuyruk acısı olanlarda balıklama yorum döşüyor.vah garibanlar :) yazın...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş