DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu:

Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu:

7 Yıl Önce
2015-06-02 21:36:29
Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Maalesef 17-25 Aralık darbe süreçlerinde de bankamızı, geçenlerde de söylemiştim, çerez olarak kullandılar, malzeme olarak kullandılar, yıpratmak için, büyümesinin önüne geçmek için, başarılı olamadılar" ifadesini kullandı.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden (MESOB) yapılan yazılı açıklamada, Taşkesenlioğlu'nun MESOB'u ziyaret ettiği bildirildi.

Açıklamada, Taşkesenlioğlu'nun, esnaf ve sanatkarlara kullandırdıkları hazine faiz destekli kredilerde 2002 yılından itibaren hem kredi kullanan esnaf sayısında hem de kredi tutarı olarak ciddi artış yaşandığını gördüklerini aktararak, 2002 yılı sonunda 63 bin 500 esnaf ve sanatkarda kredi bakiyelerinin 153 milyon lira olduğunu kaydettiği ifade edildi.

Bu rakamın 2015 yılı 1. çeyreğinde yaklaşık 330 bin esnaf ve sanatkarda 14 milyar lirayı aştığını belirten Taşkesenlioğlu'nun, "91, 92 kat bir artış var. Yine, 2002 yılında yüzde 47 olan faiz oranı şu an yüzde 5 seviyesinde bulunuyor. 2002 yılında 5 bin lira olan şahıs üst limitleri de 150 bin liraya yükseldi" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Taşkesenlioğlu'nun, 2015 yılı sonu itibarıyla esnaf ve sanatkarlara kullandıracakları kredileri 17 milyar lira seviyesine, diğer KOBİ müşterilerine kullandıracakları kredileri ise 27 milyar lira seviyesine ulaştırmayı planladıklarını belirttiği kaydedildi.

Bankanın 2002 yılında zararda olduğunu aktaran Taşkesenlioğlu'nun şu bilgileri verdiği ifade edildi:

"Bugün bu banka milyarca dolar piyasa değere sahip bir banka haline geldi. Türkiye'nin altıncı büyük bankası. Uluslararası marka değeri yüksek, bilinirliği yüksek bir banka. Her türlü bankacılık hizmetlerini en üst seviyede yerine getiren bir banka. Maalesef 17-25 Aralık darbe süreçlerinde de bankamızı, geçenlerde de söylemiştim, çerez olarak kullandılar, malzeme olarak kullandılar, yıpratmak için, büyümesinin önüne geçmek için, başarılı olamadılar."

MESOB Başkanı Şevket Keskin ise esnaf ve sanatkarın 12 yıldan beri istikrardan yana olduğunu vurgulayarak, "Esnaf camiası olarak siyasi istikrar olmadan ekonomik istikrarın olmayacağını biz çok iyi biliyoruz. Bu ekonomik istikrar için de dümenin başında iyi bir kaptanın olması lazım. Cumhurbaşkanımızın deyimiyle de 'Çıraktım, kalfa oldum, kalfa idim, usta oldum'. Biz ustamıza güveniyoruz. Ustamızın Allah yolunu açık etsin" ifadelerini kullandı.

Toplantıya, AK Parti Malatya milletvekili Adayı Nurettin Yaşar, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Bölge Başkanı İsmet Bayram, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, oda başkanları ve kooperatif başkanları katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet

Birisi şu irancılara iranın şeriat devleti olmadığını 'iran islam cumhuriyeti' denen göz boyama devletinin 'israili koruma ve kollama cumhuriyeti' olduğunu öğretsin artık.Bağdatı şamı beyrutu sana yı müslümanların kanıyla sulayan bu taşeron devlet geçmişte de aynı poziyondaydı.Kıyamete kadar da aynı kalacak irana verilmiş en önemli görev müslümanları her fırsatta sırtından kahpece vurmasıdır.işgal edilmiş ırakta tecavüze uğrayan müslüman kadının BANA ABD ASKERLERİ DEĞİL ŞİA lar tecavüz etti çığlığı kulaklarınızdan hiç gitmesin..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş