DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Halk 7 Haziran'da hesap soracak'

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, HDP'nin doğuda 'şantaj siyaseti' yaptığını söyleyerek 'Seçimlerde halk hesap soracak' dedi.

04.06.2015 12:09:05

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör örgütü PKK ve yandaşlarının Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde seçim öncesinde seçmene yaptığı baskılara ilişkin, "Terör örgütünün kırsalda baskı yaptığını hep duyuyoruz. Demokrasiye sığmayan hadise. Siyasetle silah aynı anda olmaz" dedi.

KORKU İMPARATORLUĞU İNŞA EDİYORLAR

Bakan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazılarının 7 Haziran'da yapılacak seçimde HDP'nin barajı aşamaması durumunda bölge genelinde 6-8 Ekim olaylarının yeniden yaşanacağına ilişkin söylentiler yayarak, bir algı oluşturulduğunu söyledi.

Çok yanlış olan bu algının oluşturulmasının ve benzer şeylerin dile getirilmesinin siyasi ahlaka sığmayacağını vurgulayan Yılmaz, bunu argüman olarak kullanıp, halk üzerinde baskı yapmanın "siyasi şantaj" olduğunu vurguladı.

"GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIK"

Yılmaz, 6-8 Ekim olaylarının bölgede ciddi travma oluşturduğunu, sadece yaşam kalitesini değil, yatırım ve iş ortamını da ciddi şekilde baltaladığını belirterek, "İnşallah bir daha bu hadiseleri yaşamayacağız. Artık devletimiz daha hazırlıklı, yeni yasal düzenlemeler yaptık, tedbirler aldık. Halkı korkutarak, 'Böyle olur, şöyle olur' diyerek oy isteme, demokratik tutum değildir. Halkın buna prim vermeyeceğine inanıyorum" diye konuştu.

"HALKIMIZ HESAP SORACAK"

Vatandaşın 6-8 Ekim olaylarını yaşatanlardan, bunu müsamaha olarak karşılayanlardan demokratik yolla hesap soracağına dikkati çeken Yılmaz, "Kim o hadiseleri teşvik ettiyse, önayak olduysa halkımızın 7 Haziran'da hesap soracağına inanıyorum" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş