DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,7832 ₺

EURO

17,4971 ₺

ALTIN

976,05 ₺

BİST

2.443,77 ₺

Halid Meşal: Ürdün ile birlik sağlayabiliriz

Hamas Siyasi Bürosu Başkanı Meşal, İsrail'e karşı Ürdün ile birlik sağlayabiliriz açıklamasında bulundu...

6 Yıl Önce
2016-09-07 01:33:45

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Hamas Siyasi Bürosu Başkanı Halid Meşal, İsrail'in Filistin meselesindeFilistin ve Ürdün aleyhinde sözde çözümler ürettiğini belirtti.

Ürdün'de cumartesi gecesi vefat eden annesi Fatıma Meşal'in cenaze töreninin ardından taziyeleri kabul eden Meşal, "İsrail, Filistin davasında Filistin ve Ürdün aleyhinde sözde çözümler üretiyor. Yaşadığımız zor şartların gölgesinde Ürdün ile birlik sağlayabiliriz." dedi.

Hamas'ın "Yerleşme" ve "Filistinliler için alternatif vatan" fikrine karşı çıktığını vurgulayan Meşal, "Hamas, Filistin davasının özüne bağlıdır. Kudüs, kutsal değerler, dönüş hakkı, tam egemenlik ve esirlerin özgürleştirilmesi bu davanın özüdür. Biz siyasetçiyiz ancak temel değerlerimizden ödün vermeyen akıllıca bir siyaset istiyoruz" diye konuştu.

Meşal, Hamas'ın İsrail ile mücadelesine de değinerek, mevcut güç dengesizliklerinin gölgesinde çatışma yönetimi konusunda "güç kartlarının bir araya getirilmesi, ulusal birliğin sağlanması ve bölünmeye son verilmesi, birliğin kalbinin Ürdün olması ve akıllıca siyaset izlenmesi" olmak üzere dört stratejiye dikkati çekti. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş