DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,3028 ₺

EURO

17,6859 ₺

ALTIN

969,69 ₺

BİST

2.416,69 ₺

Halep'te PKK/PYD'ye karşı gösteri düzenlendi

Suriye'nin Halep ilinin kuzeyindeki Azez, Cerablus ve El Bab ilçesinde PKK/PYD karşıtı gösteriler düzenlendi, .

5 Yıl Önce
2017-08-06 14:33:54

Halep'in kuzeyinde, muhaliflerin kontrolündeki Azez, Cerablus ve El Bab ilçesinde PKK/PYD gösteriler düzenlendi.

Cuma namazından sonra Azez ilçe merkezinde toplanan binlerce Suriyeli, terör örgütü PKK/PYD'nin Azez ve Mare ilçesine yönelik saldırılarını kınayarak örgütün işgal ettiği Arap topraklarından çekilmesini istedi.

Ellerinde "devrim" bayraklarıyla meydanı dolduran Suriyeliler, üzerinde ''Tek seçeneğimiz PYD'ye askeri operasyonların yapılması'', ''PYD sadece çocukları öldürüyor'', ''PYD, Araplar, Türkmenler, Çerkesler ve Kürtler sizin eylemlerinize rağmen kardeştir'', ''PYD, işgal ettiğin Arap toplarından çekil'', ''Kandil'in teröristlerini Arap topraklarından çıkartın'', ''PYD, işgal ettiğin toprakların bedelini ödeyeceksin'', ''Fırat Kılıcı, PKK ve PYD'nin işgal ettiği köylerimizi geri al'', ''PYD şeytandır" ve ''PYD, çocuklarımızı öldürüyor" yazan Arapça, İngilizce ve Türkçe dövizler taşıdı.

"PYD'Yİ BÖLGEDEN ÇIKARIN"

Gruptakiler, ''PYD, Kandilden getirdiğin köpeklerini al ve bölgeden çekil'', ''Fırat Kalkanı güçleri ile Özgür Suriye Ordusu, PYD'yi bölgeden çıkartın'' şeklinde slogan attı.

Azez'deki göstericilere hitaben konuşma yapan imam hatip Muhammed Akkaş, ''PYD, işgal ettiğin Arap topraklarından çekil. Şimdi çekilmezsen yarın senin için geç olabilir. Ey PKK, saldırılarında her gün çocuklar ölüyor. Bunun bedelini ödeyeceksin bir gün, bugün çok uzak değil'' dedi.

Gösteriye katılan Velid El Mahmud, ''Talebimiz, PYD'nin Arap topraklarından çekilmesidir. ifadesini kullandı

Azez'deki gösteriye katılan Milad Eş Şahabi, ''Şu anda Halep'in kuzeyindeki toprakları PYD'nin işgali altındaki halk, örgüt karşıtı gösteriler düzenliyor. Suriyelilerin kanı değerlidir. Suriyelileri öldüren ve yerlerinden eden her kimse o katildir.'' diye konuştu.

Bu arada Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu'nun operasyonlarıyla IŞİD'den kurtarılan Cerablus ve El Bab'ta da PKK/PYD karşıtı gösteriler düzenlendi.

 

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş