DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hakan Albayrak'tan AK Parti uyarısı

Hakan Albayrak, 7 Haziran seçimlerinde İslamcıların AK Parti'ye neden oy vermesi gerektiğini kaleme aldı...

29.05.2015 04:29:42

Diriliş Postası Gazetesi yazarı Hakan Albayrak, bugünkü "Bu seçimde AK Parti'ye bir ders verelim” diyen bazı İslamcı seçmenlerin dikkatine" başlıklı yazısında yaklaşan genel seçimler için uyarılarda bulundu. Hakan Albayrak, AK Parti'ye İslamcıların neden oy vermesi gerektiğini sıralarken, tarihten örneklemeler de yaptı. Albayrak, "Liberallerin öne çıkmasından mı rahatsızsınız? Bazı belediyelerin şımarmasına mı kızdınız? İlinize tayin edilen şu veya bu bürokratın zulmünden mi muzdaripsiniz? Milletvekili aday tercihlerinde yapılan bazı saçmalıklardan mı şikâyetçiniz? Muhtemelen haklısınız. “Öyleyse AK Parti'ye bu seçimde oy vermeyelim, ders verelim” diye düşünmekte haklı değilsiniz ama. Ümmetin maslahatı söz konusu. İrili ufaklı karın ağrılarınıza / ağrılarımıza ümmetin maslahatını nasıl kurban edersiniz?" dedi.

İşte Hakan Albayrak'ın yazısından bir bölüm:

Liberallerin öne çıkmasından mı rahatsızsınız?

Bazı belediyelerin şımarmasına mı kızdınız?

İlinize tayin edilen şu veya bu bürokratın zulmünden mi muzdaripsiniz?

Milletvekili aday tercihlerinde yapılan bazı saçmalıklardan mı şikâyetçiniz?

Muhtemelen haklısınız.

“Öyleyse AK Parti'ye bu seçimde oy vermeyelim, ders verelim” diye düşünmekte haklı değilsiniz ama.

Ümmetin maslahatı söz konusu.

İrili ufaklı karın ağrılarınıza / ağrılarımıza ümmetin maslahatını nasıl kurban edersiniz?

Diyelim ki siz oylarınızı esirgediğiniz için AK Parti 1 koltuk eksikle Meclis çoğunluğunu kıl payı kaybetti ve bunun neticesinde Yasin Börü'nün katillerine, Türk ve Kürt ırkçılarına, Kemalist istibdat sevdalılarına, bütün İslamcıları IŞİD'ci veya Hizbullah'çı yaftasıyla zindana tıkmayı kafaya koyan “Paralel Devlet” ajanlarına gün doğdu; kendinize değilse kime “ders” vermiş olacaksınız?

AK Parti'ye “ders” vermenin kendi ayağınıza / ayağımıza sıkmak anlamına geldiğini göremeyecek kadar ferasetsiz olamazsınız!

AK Parti'ye yönelttiğiniz / yönelttiğimiz eleştirilerin alayını toplasak sadece ve sadece başörtüsüne özgürlüğü bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Kürt Açılımı'nı bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece “One Minute” çıkışını ve ona bağlı olarak İsrail'le askeri işbirliğinin sona erdirilmesini bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Gazze'yle dayanışmayı bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Kemalist “Andımız”ın kaldırılmasını bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Mogadişu'nun yeniden inşasını bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Bosna-Sırbistan-Hırvatistan üçlü mekanizması kurularak Boşnakların yeni bir felaketin eşiğinden döndürülmesini bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece yerli savunma sanayii hamlesini ve dolayısıyla emperyalistlere bağımlılıktan kurtulma gayretini bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Mursi ve İhvan yandaşlığını bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Suriye halkına ve Suriye Devrimi'ne verilen desteği bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece Salih Mirzabeyoğlu'nun, Yakup Köse'nin serbest bırakılmasını, diğer İslamcı mahkûmlar için de hürriyet perspektifinin doğmasını bile gölgelemeye yetmez.

Alayını toplasak sadece ve sadece İmam-Hatip okullarının ihyasını bile gölgelemeye yetmez.

Şimdi bir tarafta bütün bunlar ve daha nice güzellikler, öbür tarafta AK Parti'ye yönelttiğiniz / yönelttiğimiz eleştiriler; elinizi vicdanınıza koyup söyleyin, o eleştirilere istinaden bütün bu güzellikleri riske atmaya değer mi?

Sıhhatli bir kafayla yapılan hiçbir maslahat-mefsedet hesabından “Evet” cevabı çıkmaz bu soruya.

Yapmayın abiler, ablalar, kardeşlerim!

Dünkü çocuklar değilsiniz.

Ta nerelerden geldiğimizi biliyorsunuz.

Her şeyi hükümetten, devletten bekleyemeyeceğimizi de biliyor olmalısınız.

AK Parti bizi Allah'ın inayetiyle özgürleştirdi, iyi işler yapabilmemize müsait bir ortam hazırladı, üstelik Diyarbakır'dan Gazze'ye, Halep'e, Mogadişu'ya kadar iyi işlerin öncülüğüne de soyundu.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet mehmet nefarkeder

ümmetin maslahatının israilin menfaatı için satılacak olmasından şikayetçiydk... ve oy vermemiştik..ne kadar haklıymışız.. şimdi nerdesin ... küçük aldatıcıbizi aldatan bzden değildir..

ekol türk

Islamci degil müslüman, islamci dedikce icinde bulundugum bu kesimin her an birilerinin oyuncagi olacagi korkusunu tasiyorum.müslüman.

seher

Aslında sayın yazar şu aşağıda yorum yazanlara da bir iki laf etseydi. Oy verince sanki çok bir şey yapmışlar gibi kibirleniyorlar. Oy verip yatıyorsunuz. Allah için bu hükümetin icraatlerine hangi sivil katkılarda bulundunuz. Kaç dernekte, kaç saatinizi verdiniz. Bir de sanki mal bağışlamış gibi, bir oy attık diye afra tafra yapıyorsunuz. Siz önce İslami ahlak ne demek onu öğrenin.

heyhat

bu adam son dönemlerde öyle bir bunadıki ne dediğini kendisi bile anlamıyor bence bu adamı ve kadir mısırlıoğlunu cüppeliyi aynı tırmarhaneye tıkmalı.

abdullah erdoğan

hepisini söylemişin bağzılarını unutmuşun mesala bir örnek vermek isterim zinayı nasıl suç olmaktan çıkardıklarını haçlı seferlerini başlatan papazın heykelinin önünde nasıl kasılarak imza attıklarını

erhnk

ülkede genel bir özgürlük havası estiği doğru olabilir ya da başörtü serbestliği. Öbür taraftan pergamberimiz (sav)'in haber verdiği giyinik çıplaklar ile de tanıştı ümmet. yani söylemek istediğim sonuçta izlenecek sadece bir doğru yol vardır; o da K.Kerim.

sssssss

Yardımı Allah tan değil AKP den bekleyelim o zaman.

ALLAH'IN KULU

Hayalperest biri islamı amaçlarına kullananlara ,islam adına oy istemeyi hangi yüzle yapıyor .?Allah için ,islam için ,ümmeti islam için ise dediklerinin tamamı yanlış.Olsa olsa kendi menfaati için oy istiyor olmalı.

ebubekir

Hep aynı oyun .. yıllardan beridir türkiye de , mısırda , tunus da ve daha bir çok islam beldesinde bu şekilde oyun oynadılar.. Şer i ölçüler yerine maslahatı gözettiler..bunun sonucu olarak biraz daha zillete gömüldük.. istiyorlar ki yine oy verelm ingiltere yerine daha ılımlı olan ABD hemonyası devam etsin..neden çünkü maslahat var.. tabi ülkedeki kokuşmuşluğu, adaletsizliği, yozlaşmayı vs vs görmezsek.. Çözüm: Karşılaştığımız sorunları demokraside değil yalnızca İslam dan aldığımız taktirde Müslümanların maslahatına iş yapılmıs olur.. bunun dısındakiler müslümanlar için asla çözüm olamaz ..

Muhammed Can

** Uhud'da ayet geldi.. 'istişare et' diye.. ve istişare edildi.. edilmeseydi..N'OLRDU? ** Yunus peygamber izin almadan ayrılınca N'OLDU?kim bunlar kim.. kendilerini NE zannediyorlar?? EL-İNSAFF !!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş