DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hakan Albayrak: Güya 'reisçi' bir nevi FETÖ var

'Tıpkı FETÖ gibi, siyaset, bürokrasi, basın-yayın, iş dünyası ve elbette sosyal medyadaki nüfuzunu fitne-fesat tezgâhları için kullanan ahlaksız, fıkıhsız, ölçüsüz bir ekip var...'

6 Yıl Önce
2016-09-02 13:36:05

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Karar Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak, bugünkü köşesinde "İktidar çevresinde herkesin bildiği bir nevi FETÖ" organizasyonu olduğunu, bu organizasyonun İslami Camia'yı hedef aldığını ve Erdoğan'ı kendi çıkarları için kullandığını yazdı.

İşte Albayrak'ın bugünkü yazısı:

FETÖ'NÜN GÖSTERDİĞİ HERKESİ ERGENEKONCU SANARDIK

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a İsrail adına taarruz ettiği ana kadar FETÖ'nün hedef gösterdiği herkesi Ergenekoncu olarak görür, Zekeriya Öz'ün hikmetinden sual eylemez, FETÖ medyasının haysiyet cellatlığına maruz kalan entelektüellere, siyasetçilere, bürokratlara, gazetecilere, iş adamlarına bir tekme de biz atardık.

BİR TEKME DE BİZ ATARDIK

Onlar, inlerinde toplanıp “Bugün şuna çamur atalım, yarın buna iftira atalım, hepsini çatır çatır harcayıp ortalığı iyice temizleyelim ki mutlak iktidarımıza giden yolda önümüze çıkacak kimse kalmasın” diye tezgâhlar kurar, biz de Vatan-Millet-Sakarya heyecanıyla onların tezgâhına bir güzel gelirdik.

"MİLLETİ DARBECİLERDEN KURTARIYORLAR" ZANNEDİYORDUK

Emniyet teşkilatı yahut TRT'de mevcut ve potansiyel rakiplerini en iğrenç yöntemlerle bir bir tasfiye ettiklerini, iş dünyasını haraca bağladıklarını, ona buna şantaj yaptıklarını işitmiyor değildik, fakat bu memleketi darbecilik belasından kurtarıyorlar diye onlara öyle bir muhabbet ve minnet duyuyorduk ki hoş görüyorduk ‘buncağızı'.

SESSİZ KALDIK

Bazılarımız da onların itibar suikastına uğramaktan korktuğu için susmayı tercih ediyordu. Sessiz kala kala FETÖ'nün pervasızlığını büyüttük.

BUGÜN DE SESSİZ KALINIYOR

Bugün de buna benzer bir durumla karşı karşıyayız.

BUGÜN DE ÖLÇÜSÜZ BİR EKİP VAR

Tıpkı FETÖ gibi, siyaset, bürokrasi, basın-yayın, iş dünyası ve elbette sosyal medyadaki nüfuzunu fitne-fesat tezgâhları için kullanan ahlaksız, fıkıhsız, ölçüsüz bir ekip var. Bu ekip güya “Reisçi” ve ne yapıyorsa güya millilik adına yapıyor. Ona buna saldırırken FETÖ ve cümle hainlerle hesaplaşmaktan başka dertleri yok güya. Gerçekte ise, “Reis”i kimseyle paylaşmak zorunda kalmayacakları ve ilerisi için kendi ‘abi'lerinden başka hiç kimsenin iktidar namzedi olamayacağı bir ortam oluşturmaya çalışıyorlar.

O nedenle, FETÖ'den ziyade kendi camiamızın insanlarına saldırıyorlar. Sağda solda “İslamcılık belasından kurtulmak”tan bahsediyorlar. Bu yolda (Aklıma “Flamingo Yolu” geldi şimdi) ayıp, günah, haram tanımıyorlar. Ne kadar rahat iftira atabildiklerini ve iftiralarının ne kadar korkunç olabileceğini bizzat tecrübe ettim; ne dediğimi biliyorum.

HESAPLAR YAPIYORLAR

Kimi zaman bir medya grubunun karargâhında, kimi zaman Boğaz'daki bir yalıda, kimi zaman bir milletvekilinin yazıhanesinde toplanıp “Bugün İbrahim Karagül'ü gömelim, yarın İHH'yı bitirelim, öbür gün sözümüzü dinlemeyen falanca iş adamının tepesine binelim, Ahmet Davutoğlu'na zaten 7/24 saldıralım” diye fitne-fesat planları yapan ve planlarını akılalmaz derecede insafsızca uygulayan bir nevi İstiklâl Mahkemesi bu. Suret-i haktan görünüyorlar, adaletin tecellisi için çırpınıyormuş gibi yapıyorlar, yerlilik ve millilik davasının bayraktarı ayaklarına yatıyorlar; ama, İstiklâl Mahkemelerinin istiklâl davasıyla ne kadar alakası vardıysa, bu ekibin de hak ve adaletle, yerlilik ve millilik davasıyla ancak o kadar alâkası olabilir.

ERDOĞAN'I KULLANIYORLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yakınlıklarını iktidar hırsları uğruna tepe tepe kullanan ‘abi'lerle ve damardan bağlandıkları o ‘abi'lerden aferin almak için birbiriyle yarışan bir sürü tetikçiyle karşı karşıyayız.

BİR NEVİ FETÖ

Bir nevi FETÖ. FETÖ'cüler mevcut ve potansiyel rakiplerini Ergenekon bahanesiyle kırıp geçiriyordu, bunlar da aynısını FETÖ bahanesiyle yapıyorlar. FETÖ yaftası yapıştıramadıklarına da “Reis'e ihanet” tezviratıyla saldırıyorlar. ‘Bize bulaşan yanar' diye racon keserek onun-bunun ensesinde boza pişirmeleri bakımından da FETÖ'cülere benziyorlar. Bizim camianın siyaset, bürokrasi, basın-yayın ve iş çevrelerinde bunlar yaygın olarak konuşuluyor, tezgâhın içinde olmayanlar birbirine içini döküyor, yeni bir felaket dalgasından bahsediliyor, fakat Erdoğan'ın hatırı için veya mezkûr ekibin şerrinden korunmak için bağırlara taş basılıyor. Memlekete çok pahalıya mal olan bir tarihin tekerrüründen muzdaribim vesselam.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (4)

ekol türk

Yani bizler saadent zincirinin müminleri degiliz. Oglumun kizimin gelecegi,eşimin dostumun isi, ve benim kariyerim diye yola cikmadik elhamdulillah.ancak milli görüşün üst düzeyinde istisnalar var elbet, cogunun dava şuurunda olmadiginida biliyoruz.ondandir bu feto gibi şerlilerin şerini bildikleri halde dile getirmediler.buda bir nevi ihanettir.ancak buna ramen bu milletin mayasi olan milli görüşü genlerimizden esirgemeyelim.Anadolu menşeli müslüman milliyetciligi

ekol türk

Biz saf anadolu cocuklari, saf ve sade imanimizi milli görüş liderinin üstün dava sedasi ve zekasiyla süsledik.sagimiza solumuza iyilikten başka hiç bir sey sunmadik.düşeni kaldirdik, düşküne sahip ciktik.bizler mazlumun yaninda zalime karsi durduk.Kimseye dinini milliyetini sormadik.ve sunuda hic aklimizdan cikarmadik.görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler.Bu ayetide:sizin hayir bildiginiz şer.şer bildiginiz hayir oöabilir.bu bile kula akletmesini öneren en net ayettir.

yılmaz

O kadar da kötümser olmayın bir yüzyılda yakalanacak gerçekler, bir kaç yıla sığdı, basit dünyamız bu derece derinliğe sahip değildi. Büyük devlet olmak nasıl bir duyguydu bilmiyorduk. 15 Temmuz'da benliğimizi yakaladık. Allah yolumuzu muvaffak eylesin. Amin.

Selma YILDIRIM

Peki bu KHK neci? Doğru düzgün araştırma yapmadan etmeden bazı insanların attığı çamura bakarak onca insanı fetöcü diye attılar.O masumların vebali ne olur ben bilmem. Ben bu şekilde yapacaklarını,yaş kuru demeden meslekten ihraç edeceklerini hiç düşünmemiştim. Bu insanlara bu konuda güvenim tamdı. Çok üzgünüm.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş