DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hakan Albayrak: Cumhurbaşkanı “Kandırıldık” diyor… Devletin kandırılma hakkı var da vatandaşın yok mu?

Hakan Albayrak, FETÖ soruşturmaları kapsamında mağdur olan ve açığa alınanlar konusunda çağrıda bulundu...

5 Yıl Önce
2017-01-27 04:32:49

Karar Gazetesi yazarı Hakan Albayrak, bugünkü "Kandırılma hakkı" başlıklı yazısında, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan bir öğretmenin mesajını yayımlarken, hükümete de çağrıda bulundu. Büyük mağduriyetler ve mazlumiyetler yaşanıyor bu meselede; ödümüzü koparması gereken haklı ah'lar yükseliyor, ifadesini kullanan Albayrak, "Hükümetin, FETÖ'yle mücadeledeki haksız mağduriyetleri gidermek için komisyon kurma kararı yerinde bir karar, ama evvela haklı mağduriyetle haksız mağduriyetin sınırlarını doğru dürüst çizmek lazım. Cumhurbaşkanı “Kandırıldık” diyor… Devletin kandırılma hakkı var da vatandaşın yok mu Koca devletin kandırılmasını kabul edebiliyoruz da sıradan bir öğretmenin kandırılmasını mı kabul edemiyoruz?" dedi.

Hakan Albayrak'ın bugünkü yazısı şöyle:

FETÖ ile mücadele kapsamında açığa alınan bir öğretmenin mektubu:

“Hakan bey, lütfen bizim sesimizi duyurun. Kim derdi ki lanet bir banka hesabı insanları bu hale düşürecek. 6 yıllık öğretmenim. Kamuoyu şuan anayasa değişikliğine odaklanmış durumda. Kimsenin aklına bile gelmiyoruz sanırım.

Ben aralıkta ilk kez açığa alındım. Açıkta beklemek o kadar kötü ki.. Daha doğrusu gelecek korkusu çok kötü. İade etmeye de ne valiler yanaşıyor, ne bakanlık.. Bizim de yavrularımız var. Biliyor musunuz her gün onların gözlerinin içine bakmak ne acı.. Bir empati kurun, bir düşünün. Evde beklediğiniz sessizliği, annenizi, babanızı. En kötüsü de toplumdan tecrit edilme, dışlanma psikolojisi...

Ne hesap açılış günümün, ne de hesap hareketlerinin lanet olası örgütle hiçbir ama hiçbir ilgisi yok. Yüzde 90'ının Müslüman olduğu bir ülkede sırf dini duygularla açtığımız bir hesabın başımıza bunları getireceğini nereden bilebilirdik? Bugün varsayalım ki bir bankada hesabınız var. Yıllar sonra bir bakıyorsunuz ki devlet, neden hesap açtırdınız diye açığa alıyor sizi. Ben görevime iade olurum diye düşünse de insan, öyle hikayeler duyuyoruz ki, adalete güvenimiz kalmıyor. Peki söyler misiniz, sizden başka bize kim yardım edebilir? Derdimizi kime anlatalım?

16 sene okudum. Köylerden çıktık okumak için. Emeğimiz bir çırpıda silinecek mi.. 

Aile, eş, dost.. Sosyal çevre bitik, depresyon hali. Yorulduk..

İslam kılıfı altında sorular çalan, vatandaşına kurşun sıkan, Amerikan maşası bu ihanet şebekesini, Allah bu örgütü kahretsin. Takiyyeci, kriptocu namussuzlar... Vatana kastedenler en ağır şekilde cezalandırılsın. Ama bir öğretmenin ne suçu var ki, aylarca açıkta bekletiliyor, soruşturulması 6 ay sürüyor?

Bir banka hesabı onca yıllık emeğimizi hiç etmesin. Lütfen sesimizi duyurun. Bizim de ailemiz, evlatlarımız var, lütfen unutmayın, lütfen..”

***

Her gün, FETÖ'yle alakası olmadığı halde FETÖ'cü damgası yiyip mağdur edildiğini söyleyen insanların dertlerini dinliyor veya okuyorum.

Bu insanlardan bazılarını şahsen tanıyorum ve FETÖ'yle alakasızlıklarına şahitlik edebilirim.

Büyük mağduriyetler ve mazlumiyetler yaşanıyor bu meselede; ödümüzü koparması gereken haklı ah'lar yükseliyor.

Yakın geçmişe kadar “cemaat” veya “hizmet” zannederek FETÖ'nün içinde yer almış olup da somut bir suç işlememiş olan kimselerin ah'ları dahil.

O bankaya para yatırmış, o okula çocuğunu vermiş… İnsanların ocaklarına incir ağacı dikmeye yetecek deliller değil bunlar.

Hükümetin, FETÖ'yle mücadeledeki haksız mağduriyetleri gidermek için komisyon kurma kararı yerinde bir karar, ama evvela haklı mağduriyetle haksız mağduriyetin sınırlarını doğru dürüst çizmek
lazım.

Cumhurbaşkanı “Kandırıldık” diyor… Devletin kandırılma hakkı var da vatandaşın yok mu?

Koca devletin kandırılmasını kabul edebiliyoruz da sıradan bir öğretmenin kandırılmasını mı kabul edemiyoruz?

Devlet, 17-25 Aralık sürecinde bile Bank Asya'ya karşı harekete geçmedi. Bank Asya'nın TMSF'ye devredildiği tarih 30 Mayıs 2015. Üstelik devredilme gerekçesi terör filan değil, bankacılık usullerine aykırılık…

Ama bir öğretmen, o bankada hesap açtığı için süründürülebiliyor işte.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yusuf çakmanus

Sıradan biröğretmen dahi 17 aralıktan sonra bilerek isteyerek Cumhurbaşkanına meydan okuyarak.Bankasyaya para yatırdılar.aktif eğitim sen e bir günde dersane pazarlığında kovulunca 30000 üye yaptılar.Kayıt oldular.Bilmiyorsan ARA beni anlatayım sana.Açığa alınan sıradan bir öğretmen dediğin bunlaraın dersanesine öğrenci taşıdı.yurduna taşıdı.pikniğe götürüp tayyip erdoğana beddua ettirildi. evlerie öğrenci gönderdi zorla para topladılar,kurban diye bizden para istediler.

Mehmet Emin Turpçu

Bu 15 Temmuz kalkışması bir iki hafta sürse idi herkesin foyası meydana çıkardı tabi bu süreçte ülke ne olurdu bilemeyiz.Biz Müslüman'ız elbette vicdanımız var, Zalim degiliz. Madalyonun tersini de görmek lazım.Çok güzel ajitasyon yapıp zayıf yerimizden vuruyorlar. Teraziyi çok hassas kullanmak lazım. Bir dönem bunların İslam adına yapmadıgı ihanet kalmamıştı. İçlerinden durun arkadaşlar biz ne yapıyoruz diyen de hiç çıkmamıştı. Cemaat halinden memnundu.Bu bir süreçtir madur da olacak. Rabbim devletimizi, milletimizi korusun İnşaallah. Seni seviyoruz.

deniz

Çok vicdanlı bir yazı.Bu cemaatin yüzde doksanı temiz ve masum.Koca siyasetçiler,bakanlar,belediye başkanları,resmi kurumlar Bank Asya'ya para yatırmamışlarmı ? Çocukları okullara gitmemiş mı? Mesela Bakan Albayrak,Gökçek kardeşler, Mücahit Arslan'ın kardeşi,Ergezen kardeşler,Hasan Hüseyin Ceylan’ın oğlu, Alperen Bozdağ,Ömer Vehbi Hatipoğlu'nın çocukları,Çatı Savaşı'nın açan savcı Serdar Coşkun' in oğlu Furkan vs binlerce AK PARTİ ' linin çocukları bu okullara gitmedi mı? Peki bunlara neden bir şey olmuyor.Melih Gökçek'ın verdiği imkan yüz bin öğretmenin kimden daha fazladır.

musa

hükümet şu an bu mağduriyetlerin ne kadar büyük bir infial yarattığını fark edemiyor bile. gözlerini tez zamanda açarlar inş.

İbrahim Tozlu

Hakan Bey,Her dönem ve şartta mutlaka mazlumun dili olmak önemli.Bu dönemde de FETÖ meselesinde mağduriyetler olmaması çok zor.Ancak bunlar başkasına benzemiyor.Yazınızdaki kişi gerçekte olabilir algı yönetimide. Çok büyük mağduriyetlerden bu kadar kolay bahsetmek doğrumdur bir daha düşünülmeli.Yaşananları yapılan takiyye yüzsüzlükleri,yalanları,iftiraları yok sayamayız.Bunlar arabalarını satıp Bank Asyaya yatırdılar,devlet bankalarından kredi çekip oraya yatırdılar.Geceleri CB'nin ölmesi için dua seansları yaptılar.Dikkatli ve itidalli olmakta fayda var. Selam ve dua ile.

yerli

4-Mağduriyetlerin önce kıstası belirlenmeli.Çocuğunu iyi eğitim alsın diye bu yapının okulun veren,normal şekilde zamanın da banka hesabı açtıran veya işlem gerçekleştiren ile özellikle 17-25 aralık sürecinden sonra bilinçli bir şekilde altını bozdurup,arabasını satıp bu bankaya para yatıran,köy köy ,mahalle mahalle gezerek hükumet aleyhine propaganda yapan ve en önemlisi bylock veya diğer gizli iletişim sistemlerini kullanan militan tipler kesinlikle tasfiye edilmeli

yerli

Sayın ALBAYRAK'ın sözlerinde mutlaka gerçeklik payı vardır. Gerçekten mağdur olan insanlar da vardır. Bunların adil bir şekilde araştırılıp ortaya çıkarılması ve mağduriyetlerinin giderilmesi gerekir. Ama bu süreci gerçekleştirirken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir.Devamı...

yusuf çakmanus

Devlet 17-25 aralık sürecinde bankasyaya karşı harekete geçemedi.Çünkü yasalar fetö üyelerinin yanındaydı.Tayyip ERDOĞAN aynı tarihte bunlara savaş açtı.Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu itlere savaş açtı ve paranızı bu şerefsizlerin bankasından çekin dedi.Fetö alçağıda hainlerine evinizi satın,altınları bozdurun.iş bankasından kredi çekin bankasyaya yatırın dedi.Bunu duymayan kalmadı.Saf saf hesabı vardı demek yalanın alasıdır.Bilerek isteyerek devlete meydan okudular.Kahraman halkı kandırdılar.Hakan sen bunları bile bile yalan söyleme.

hak

hadi ordan . sen koskoca asrın liderimizden daha mı iyi bileceksin o nedese doğrudur onu eleştirmek sanamı düştü gerekirse kendisi kendisini eleştirir.zaten yeri geldiğinde fetö bizi kandırdı pkk bizi kandırdı abd bizi kandırdı işid bizi kandırdı davutoğlu bizi kandırdı .... demedimi dedi. daha ne olsun :))))))))))))))))))))))))

yerli

1-Siyaset kanadında da etkili olduğu söylenen FETÖ temizliği mutlaka tamamen sağlandıktan sonra bu düzeltmeler gerçekleştirilmeli.2-Komisyonlar liyakatli,adalatli uzamn kişilerden seçilmeli3-Komisyonlara dışarıdan siyasi,bürokratik veya farklı etkili müdahale ye kesinlikle izin verilmemeli.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş