SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Hafter, Yunanlılardan ‘Kardeşler’ olarak bahsetti

Hafter, Yunanlılardan ‘Kardeşler’ olarak bahsetti

Libya Ulusal Ordu lideri Hafter, yayınladığı ve Yunanlılara adadığı bir videoda, Yunanlılardan ‘kardeşler’ olarak bahsetti.

Hafter, Yunanlılardan ‘Kardeşler’ olarak bahsetti
23.1.2020 18:19:19

Libya Ulusal Ordu lideri Hafter, yayınladığı ve Yunanlılara adadığı bir videoda, Yunanlılardan ‘kardeşler' olarak bahsetti.

Hafter tarafından resmi M.LNA hesabından yayınlanan videoda, gelecekte Yunanlılar ile Libyalıları birleştirecek olan geçmiş ortak bağlara atıfta bulunarak,
"Yunan kardeşler için Cyrene şehrini ortak geçmişimizi ve ortak muhteşem geleceğimizi Libya'ya adadık" İfadesini kullandı.

Ekran Resmi 2020-01-23 17.53.35

Cyrene, MÖ 630'da kuruldu. İsmi, Vatos Aristo'nun liderliğindeki Thirian'lardan sonra ve Tanrı Apollon'a adanmış Cyrus kaynağından almıştır.

Cyrene hızla gelişti ve Kuzey Afrika'da bir Yunan kültür merkezi haline geldi. Aynı zamanda büyük bir ticaret merkeziydi. MÖ 3. yüzyılda, Cyrene Felsefe Okulu, Sokrates'in öğrencisi Aristippus tarafından bu şehirde kuruldu.

Jebel Akhdar vadisinde bulunan şehir, Libya'nın doğu kesimine bugüne kadar kalan kente, Cyrene adını verdi. Cyrene, 1982'den beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır.

Hafter, 19 Ocak'ta Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Libya Konferansı'na katılmadan bir gün önce Yunanistan'ın başkenti Atina'ya sürpriz bir ziyarette bulunarak, ülkenin önde gelen yetkilileriyle basına kapalı görüşmeler gerçekleştirmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR