DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Güneydoğu Asya'daki insan kaçakçılığı

Güneydoğu Asya'daki insan kaçakçılığı

02.06.2015 18:56:36
Tayland'da Güneydoğu Asya'daki insan kaçakçılığına bulaştığı gerekçesiyle aranan en üst düzey görevli olan Korgeneral Manas Kongpan, teslim olacağını açıkladı.

Bangkok Post gazetesinin haberine göre, general Kongpan, masum olduğunu bu nedenle polise teslim olarak hakkındaki suçlamalara karşı kendini savunacağını söyledi.

Songkhla eyaletindeki Padang Besar beldesinde bir polis karakoluna teslim olacağını belirten Kongpan, "Toplumdan hemen suçlu olduğum kanısına varmamalarını istiyorum. Mahkeme her iki tarafın argümanlarını dinleyip ona göre karar vermeli. Adalet istiyorum" diye konuştu.

General Kongpan, Kasım 2012'den Mayıs 2015'e kadar, Bangladeş ve Myanmar'dan Tayland yoluyla Malezya'ya insan kaçakçılığı yapmak ve insan kaçakçılığı kurbanlarını fidye için alıkoymakla suçlanıyor.

Malezya sınırına yakın olan Padang Besar'da 1 Mayıs'ta insan kaçakçılarına ait gizli bir kamp tespit edilmiş, polisin burada yaptığı aramada insan kaçakçıları tarafından burada alıkonulan 32 Rohingya Müslümanına ait ceset kalıntısı bulunmuştu. Tayland yönetimi, bölgedeki insan kaçakçılığı faaliyetleriyle ilgili operasyon başlatmış, operasyonda aralarında polis memurları, yerel siyasetçiler ve topluluk liderleri bulunan 82 kişi için tutuklama emri çıkartılmış, bunlardan 52'si gözaltına alınmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

musluman

Ispat kanit fotograf ve fotokopi isteyen cuhelaya diyorum en guzel kanit sensin. Senin gibi ozurlu arkadaslari bu hale getirmisler. Hergun basinda rutersta afpde bbc de alcezirede ve bu isid soysuzlarinin kendi haber sitelerinde bu katliam ve vahsetleri gosteren binlerce foto video ve yazi var. Sen simdi hangi kaniti istiyorsun. Hatta hz Abbasin bunlarla ilgili rivayet ettigi hadis var. Bunlar musluman degil munafik ve musriktirler. Cunku bunlar arap ve turk irkcilaridir. Sadece musluman kurtleri katlediyorlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş