DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Güney Pasifik'teki depremin ardından tüm bölge tsunami nöbetinde

Güney Pasifik bölgesinde 7,7 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası tsunami tehdidi nedeniyle bölge sakinleri plajlardan ve kıyı bölgelerinden uzak durmaları için uyarıldı.

6 Ay Önce
2021-02-10 21:09:55

Reuters'in aktardığına göre Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), 7.7 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün Yeni Kaledonya, Tadine'nin 417 km (258 mil) doğusunda ve 10 km (6.2 mil) derinlikte olduğunu söyledi.

Merkez, Avustralya, Sidney'in 700 kilometre (450 mil) kuzeydoğusundaki bir deniz rezervi olan Lord Howe Adası'na denizde tsunami tehdidi olduğunu doğruladı, ancak tahliyelerin gerekli olmadığını belirtti.

Yeni Zelanda yetkilileri ise, kuzey kıyısında yaşayan halkı plajlardan ve kıyı bölgelerinden uzak durmaya çağırdı.

Yeni Zelanda Ulusal Acil Durum Yönetimi Ajansı, Ahipara'dan Adalar Körfezi'ne, Büyük Bariyer Adası'na ve Matata'dan Tolaga Körfezi'ne kadar olan bölgelerde insanların sudan, plajlardan ve limanlardan, nehirlerden ve boğazlardan uzaklaşması gerektiğini söyledi.

Ajans yaptığı açıklamada, "Yeni Zelanda kıyı bölgelerinde güçlü ve olağandışı akıntılar ve kıyıda öngörülemeyen dalgalanmalar yaşanmasını bekliyoruz" dedi.

Reuters

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş