DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Güney Kore, Kuzey Kore'nin iddialarını BM'ye taşıdı

Güney Kore, Kuzey Kore'nin iddialarını BM'ye taşıdı

26.05.2015 17:04:41
Güney Kore, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden (BMGK) Kuzey Kore'nin denizaltından fırlatılan balistik füze denemeleri yaptığı iddiasının araştırılmasını talep ettiği belirtildi.

Güney Kore Dışişleri Bakanlığından bir yetkili düzenlediği basın toplantısında, Güvenlik Konseyi'nin Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlardan sorumlu heyetinden Pyongyang'ın iddialarının araştırılmasını istediklerini belirtti.

Kuzey Kore, mayıs ayında denizaltından balistik füze fırlatma denemesi yaptığını ve uzun süredir füzeye yerleştirilebilecek kadar küçük nükleer başlıklara sahip olduğunu iddia etmişti.

Amerikalı uzmanlar, Kuzey Kore'nin iddialarını şüpheyle karşılarken, Güney Kore, iddianın doğru olduğunu ve denemenin başarıyla sonuçlandığını düşünüyor.

Güvenlik uzmanları, Kuzey Kore'nin denizaltılardan füze fırlatma kabiliyetine sahip olmasının, bu araçlardan atılan füzelerin karadan atılanlara göre fırlatmadan önce tespit edilmesinin çok daha zor olması nedeniyle endişe verici bir gelişme olduğunu belirtiyorlar.

Kuzey Kore'nin BM Güvenlik Konseyi kararları çerçevesinde balistik füze teknolojisi geliştirmesi yasak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

RESUL

ARKADAŞ HALKA RAGMEN BİR ŞEY YAPMAYACAN.FAKİR FUKARAYA KAPIDAN DÖNDERMEYECEKSIN.RANDEVUN VARMI DEMYECEKSIN.KİMSEYE DEVLET İŞ VERME MECBUR DEGIL DEMEYECEKSIN UNUTMA BIZ SOSYAL DEVLETIZ.MİLLİ VE MANEVI DGERLERE ÖNEM VERECEKSIN.EHIL OLMAYAN KİŞİLERI DEVLET KADROSUNDA İDARECI YAPMAYACAKSIN.ŞİARIMIZ DOĞRULUK OlACAK.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş