DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Güney Kore'deki MERS salgını

Güney Kore'deki MERS salgını

01.06.2015 12:18:21
Güney Kore'de üç kişiye daha MERS (Middle East Respiratory Syndrome) tanısı konulmasıyla hastalığa yakalananların sayısı 18'e çıktı.

Ülkedeki MERS vakalarının 18'e ulaşması üzerine Güney Kore, Suudi Arabistan'dan sonra hastalığın en fazla görüldüğü ülke durumuna geldi. Güney Kore hükümeti, MERS tanısı konulan kişilerle temas eden yaklaşık 700 kişiye de seyahat yasağı getirdi.

Koreli Yonhap haber ajansına göre, Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, üst düzey yardımcılarıyla yaptığı toplantıda hastalığın daha da fazla yayılmasını önlemek için tüm sağlık kaynaklarının seferber edilmesini istedi. Park, ülkede ilk olarak 20 Mayıs'ta bir kişiye MERS teşhisi konulmasının ardından geçen 12 günde hastalığa karşı önlem almada hatalar yaptıklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Moon Hyung-pyo ise halktan özür diledi ve gelecekte ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirtti.

İlk defa 2012 yılında Suudi Arabistan'da ortaya çıkan hastalığın hayvanlardan insanlara geçtiği sanılıyor. Virüse yakalanan insanlarda yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı gözleniyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün şubat ayında açıkladığı son verilere göre 2012'den beri MERS virüsü bulaşan 971 kişiden 356'sı hayatını kaybetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mustafa

Ben bu habere dek İslamoğluna atılan irancı iftirasına inanmazdım.Ama hocanın tweetlerine bak.Humeyni,devrim güzellemeleri.öncekilerin emeğini yediniz diyerek eski iranı aklamak?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş