SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Güney Afrika’lı Müslüman vaiz Deedat’a suikast

Güney Afrika’lı Müslüman vaiz Deedat’a suikast

Güney Afrikal yazar ve hatip Ahmed Deedat'ın oğlu vaiz Şeyh Yusuf Ahmed Deedat’ın, Veerulam kentindeki Sulh Ceza Mahkemesi önünde eşiyle birlikte suikaste uğradığı açıklandı. Deadat’ın hayatta olduğu ve hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Güney Afrika’lı Müslüman vaiz Deedat’a suikast
16.1.2020 14:17:17

buyuk_206

Hindistan kökenli Güney Afrikalı Müslüman yazar ve hatip Ahmed Deedat'ın oğlu vaiz Şeyh Yusuf Ahmed Deedat'ın, Veerulam kentindeki Sulh Ceza Mahkemesi önünde eşiyle birlikte suikaste uğradığı açıklandı.

Güney Afrika polisinden bir kaynak, bilinmeyen bir kişi tarafından vurulan Deadat'ın hayatta olduğu ve hastanede tedavisinin sürdüğünü belirtti.

KwaZulu-Natal Valisi polisi Albay Theempika Mbeli ise, 65 yaşındaki Yusuf Deedat'ın ölümüyle ilgili haberleri reddetti ve Deadat'ın kaza mahallinde ilk yardım aldıktan sonra uçakla daha ileri tedavi için hastaneye götürüldüğünü belirtti.

Güvenlik kaynakları, polisin suikast girişimiyle ilgili cezai bir soruşturma başlattığını doğruladı ve suikastı gerçekleştiren failin ise yürüyerek olay yerinden kaçmayı başardığını belirtti.

Öte yandan, bir tıbbi birim müdürü, olay yerine gelen ilk sağlık görevlilerinden birini, Şeyh Deedat'ın durumunu kritik olarak tanımladı, bu da kurbanın kaldırımda kafa travmasıyla yatarken bulunduğunu gösterdi.

Medya, dün suikast girişimine maruz kalan Yusuf Ahmed Deedat'ın bir fotoğrafını yayınladı ve bu sırada bilinmeyen bir kişi kafasına kurşun sıktı.

Kaldırımda yatan vaiz Yusuf Ahmed Deedat'ı çevreleyen fotoğrafta tıbbi sağlık görevlileri görünüyor.

Ekran Resmi 2020-01-16 13.54.24

Ekran Resmi 2020-01-16 13.53.53

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR