DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Tam kapanmada içki satışı yasak mı? Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı mı?

Tam kapanmada içki satışı yasak mı? Korona vaka sayılarını 5 bin seviyelerine kadar çekebilmek için ülke genelinde tam kapanmaya gidildi. Tam kapanma sonrası vatandaşların kafalarında soru işaretleri de oluşmuş durumda. İddialara göre tam kapanmada içki satışı da yasak olacak. Haberi alanlar tam kapanmada içki satışı yapılıp yapılmayacağını araştırmaya başladı. Peki sokağa çıkma yasaklarında içki satışı yasak mı? Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı mı? NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya tam kapanmada içki satışının yasak olacağını bildirdi. Tam kapanmada tekel bayileri açık olacak mı?

27.04.2021 15:04:32

Tam kapanmada içki satışı yasak mı? Koronavirüs vaka sayılarını 5 bin seviyelerine kadar çekebilmek için ülke genelinde tam kapanmaya gidildi. Tam kapanma sonrası vatandaşların kafalarında soru işaretleri de oluşmuş durumda. İddialara göre tam kapanmada içki satışı da yasak olacak. Haberi alanlar tam kapanmada içki satışı yapılıp yapılmayacağını araştırmaya başladı. Peki sokağa çıkma yasaklarında içki satışı yasak mı? Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı mı? NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya tam kapanmada içki satışının yasak olacağını bildirdi. Tam kapanmada tekel bayileri açık olacak mı?

Tam kapanmada içki satışı yasak mı?

Attan korona vakalarını düşürmek için 3 haftalık tam kapanmaya gidildi. Tam kapanma kararı sonrası vatandaşlar da akıllarındaki soru işaretlerine cevap aramaya başladı. Tam kapanmada alkollü içecek satışlarının da yasaklandığı iddia edildi. Peki Tam kapanmada içki satışı yasak mı? Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı mı? Tam kapanmanın tüm detaylarını NTV muhabiri Serkan Kaya anlattı. NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya'dan geldi. Kaya, "Alkol satışı tüm günler yasak olacak. Yapı marketler kapalı olacak. AVM, kuaför, berber gibi işletmeler kapatılacak. Uçak, gemi, tren, otobüs bileti almak için seyahat izin belgesi şart olacak" dedi.

alkol_satışı_yasaklandı_mı (2)

Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı mı?

29 Nisan ile 17 Mayıs arasında uygulanacak tam kapanmada alkol satışı yasaklanacak mı? Bu soruya Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TTBP) Başkanı Özgür Aybaş yanıt verdi. Aybaş, ABC gazetesine yaptığı açıklamada "Biz de alkol satışı olacağını düşündük. Ne genelgede ne Cumhurbaşkanı'nın konuşmasında ne de Bendevi Palandöken'in mesajında alkol satışının yasak olacağı belirtilmedi. Ama bugün öğrendik ki yasak olacakmış" dedi.

alkol_satışı_yasaklandı_mı (1)

İşte tam kapanma ile alınan yeni kararlar

* 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

* Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

* Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

* Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

* Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş