DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Günay'ın soruşturma dosyası Meclis'te

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay hakkında hazırlanan Soruşturma Dosyası Meclis'e geldi.

18.06.2015 12:39:41

Dosya, Günay'ın bakanlığı döneminde Teftiş Kurulu'nun 10 Eylül 2014 tarihli raporuna dayanıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik imzasıyla gönderilen dosyada, Günay hakkında "Bakanlık idarelerinin yabancı ülkelerdeki kuruluşlarının mal ve hizmet alımı ile yapım işleri"nde sorumluluğu  olduğu yönünde Teftiş Kurulu raporu yer alıyor.   

Ertuğrul Günay, AA muhabirinin konuyla ilgili sorusunu yanıtlarken, hakkındaki soruşturmadan haberi olmadığını bildirdi. 

Bakanlık görevi süresi içinde gerek içeride gerek dışarıda kamu yararını dikkatle gözettiğini belirten Günay,  şunları söyledi:

"Dönemimde bakanlığımın bütün birimleri eski dönemlere göre daha yüksek gelir elde etti, son derece verimli işler yapıldı. Yurtdışı tanıtım ihalelerinde komisyonlar ve giderler ciddi biçimde indirime tabi tutuldu. Bakanlığım dönemimde yaptığım her türlü işin hesabını vermekten ve bunları kamuoyuyla paylaşmaktan onur duyarım."

25. Dönem'in  ilk gündemi olabilir 

Günay hakkındaki soruşturma dosyası, 25. Dönem parlamentosunun ele alacağı ilk işlerden biri olacak. Meclis soruşturması, İçtüzük uyarınca, hükümsüz sayılmıyor.  Ertuğrul Günay, hakkında Soruşturma Dosyası'nın Meclis'e geldiği bilgisi, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekilleri yemin ettikten sonraki birleşimlerde okunacak, milletvekillerinin bilgisine sunulduktan sonra da inceleme açılıp açılmayacağı belirlenecek.  

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cemil AYDIN

Suud hanedanıda sabıkalı o yüzden bu ABD kuklası suud yönetimi yıkılana kadar hac farizasının askıya alınmasını söyledim ehli beyt istismarcısı münafık şianın eline ise zinhar bırakılmamalı bu harici müşrikler kabenin içini Sözde hz Ali Hz Hüseyin in sahte resim ve freskleriyle doldurur mürtedler onlara asla bırakılmamamalı bu harici zihniyetli mutacı takiyyeci melunlar herşeyi kendi amaöları doğrultusunda siyasallaştırıyorlar ortak bir arefe ve bayram günümüz yok bu ayıpta bize yeter..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan