DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,2763 ₺

EURO

17,6844 ₺

ALTIN

968,34 ₺

BİST

2.408,15 ₺

Gümüşhane'de camiler Kadir Gecesi'nde doldu taştı

Kadir Gecesi'nde Gümüşhaneliler camilere akın etti.

7 Yıl Önce
2016-07-02 00:34:50
Kadir Gecesi'nde Gümüşhaneliler camilere akın etti.

Kent merkezinin en büyük camisi olan Kemaliye Camisi'nde İl Müftüsü Ercan Aksu'nun verdiği vaazla başlayan programda daha sonra hatim duası gerçekleştirildi. Oldukça kalabalık olan, üst katının kadınlara tahsis edilmesi nedeniyle cami içinde yer bulamayan çok sayıda vatandaş cami avlusunda namazını kılmak zorunda kaldı.

Yatsı ve teravih namazında kentteki tüm camileri tıklım tıklım dolduran Gümüşhaneliler daha sonra kent merkezinde Peygamberimiz Hz. Muhammed'in iki mübarek Sakal-ı Şerif'i ile bir Hırka-i Şerif'ini ziyaret etti.

Bağlarbaşı Mahallesi'nde bulunan Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Camisi'nde Kocatürk ailesinin muhafaza ettiği Sakal-ı Şerif ile Süleymaniye Mahallesi'nde bulunan tarihi camideki Sakal-ı Şerif ve Mordut Yeni Camii'ndeki Hırka-i Şerif yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Tekbirler eşliğinde Sakal-ı Şerif ve Hırka-i Şerif'e yüz süren vatandaşlar, duaların kabul olduğu bu makbul gecede bol bol dua etmeyi ve bazı camilerde kılınan Tesbih Namazına katılmayı da ihmal etmedi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş