Gümüş ne kadar? Gümüş fiyatları

Gümüş fiyatları son haftalarda yatırımcının dikkatini çekmeye başladı. Merkez Bankası’nın faiz kararından gümüş fiyatlarında artış söz konusu oldu. Peki gümüş fiyatı ne kadar? Gümüş arttı mı düştü mü?

24.11.2020 19:28:27

Gümüş fiyatları yükselişini sürdürüyor. Merkez Bankası'nın faiz kararı da gümüşü durduramadı. Gram gümüş fiyatı 30 kuruş birden yükseldi.

Gümüş ne kadar?

19 Kasım Perşembe günü Merkez Bankası'nın aldığı 475 baz puanlık faiz artışı piyasalar tarafından pozitif algılanırken dolar kurunda ve altın fiyatlarında düşmeler yaşandı. Altın ve doların aksine gümüş fiyatlarını yukarı doğru çekti. Gümüş fiyatları 30 kuruş birden artarak 5 lira 80 kuruştan 6 lira 10 kuruş seviyesine geldi.

Gümüş düşecek mi, yükselecek mi?

Uzmanlara göre gümüş fiyatlarındaki dalgalanmalar devam edecek ancak gümüş fiyatlarında oluşan yeni hedef 2021 yılını işaret ediyor. Gelecek yıl gümüşün ons fiyatında hem de gram fiyatında artış öngürlüyor. Bazı uzmanlara göre gümüşün gram fiyatı 2021 yılında 9 liraya kadar çıkacağı iddia ediliyor. Altın uzmanı ve ekonomist İslam Memiş de 2021 yılını işaret ederek gümüş fiyatlarının pik yapacağını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)