DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gümrük operasyonu: 16 gözaltı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde polisin düzenlediği rüşvet ve kaçakçılık operasyonunda aralarında gümrük görevlilerinin de bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

15.06.2015 18:54:54

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Şırnak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ile Silopi KOM Grup Amirliği görevlilerince 20 Nisan 2015 tarihinde Habur Sınır Kapısı'ndan giriş yapan 3 TIR'a operasyon düzenlenmiş, 14 trilyon değerinde 2 milyon 103 paket kaçak sigara ele geçirilmişti. Yapılan teknik takip sonucunda polis, 12 Haziran Cuma günü aralarında gümrük görevlilerinin de bulunduğu 16 kişiyi gözaltına aldı. Emniyetteki ifadeleri tamamlanan R.B., M.A., M.N.A, D.A. ile gümrük görevlileri S.A., B.Ü., F.Y., S.Ç., M.G., M.Ö., Y.E., İ.H.B., M.S.O, M.H.Ç., C.D., M.K.Ç, sıkı güvenlik önlemleri altında Silopi Adliye Sarayı'na sevk edildi. Şüpheliler, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu gereği"sigara kaçakçılığı, rüşvet almak, maddi menfaat temin etmek" iddiası ile suçlanıyor.

Şüphelilerin adliyedeki sorguları devam ederken, şüpheliler adliyeye çıkartıldıkları sırada kimliği belirsiz 2 kişi gazetecilerin görüntü almasını engelledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet Cemil Kava

Saygıdeğer kardeşlerim bu şekil saldırılarda bulunarak ülkeyi daha da içinden çıkılmaz bir hale soktuğunuzun fakında mısınız.Terörden beslenen çevrelerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz.Güvenlik güçlerinin terörle mücadelesini zorlaştırdığınızın farkında mısınız.Bu vatan hepimizin arkadaşlar.Bu yaptığınız saldırılarla vatana bağlılık husunda şüphesi bulunmayacak bir çok suçsuz ve günahsız kardeşlerimizi küstürüyor ve incitiyorsunuz.Sizler bölgeyi tanımıyorsunuz.Terörün milliyeti olmaz.Bu şekil davranarak ülkede terörizm estirenlerden ne farkınız kalır.Adımlarınız demokratik çerçevede olmalı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan