DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gülen'in vaazından proje çıktı

Fetullah Gülen'in vaazlarında sık sık dile getirdiği 'Pusulasız gemilerin rotası denizin dibidir' sözünü ilham kaynağı yapan Tokat Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 'Pusulasız Gemiler' isimli bir proje geliştirdiği ortaya çıktı.

7 Yıl Önce
2015-06-03 10:11:59

Sabah gazetesinin haberine göre; Projenin örgütün hedefindeki sosyo-ekonomik seviyeleri düşük 07 - 15 yaş aralığındaki 600 çocuğu kapsadığı belirlendi. İçişleri Bakanlığı Proje Değerlendirme Kurulu tarafından 11 Şubat'ta onaylanan projenin, 12 ay süreceği ve 38 bin 700 TL'lik bir bütçeye mal olacağı tespit edildi. Örgütün bu yöntemlerle "hizmet hareketi" adı altında eleman kazanmaya çalıştığı iddia edildi.

Çocuklara kitaplar hediye edileceği, katılacakları gezi ve toplantılarda yemek ikramı yapılacağı proje için kullanılacak tüm araç ve gereçler tek tek listelendi. Etkinliklerin panayır havasında geçmesi için İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine 13 bin TL'lik oyun parkı kurulacağı ve ekonomik ve sosyal sorunlar yaşayan 600 çocuğa şapka, tişört ve yağmurluk gibi hediyeler verileceği belirtildi. Böylece çocukların "Hizmet Hareketi" kisvesiyle örgüte yönlendirilmeye çalışıldığı, ayrıca şirinlik imajı da verilmek istendiği öne sürüldü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AHMET ALTIPARMAK

14 nisan 1998 yılında şırnak beste dereler bölgesinde yaralandım yaralanmam sonucu şırnak askeği hastanesinde 20 gün istirat raporuyla taburcu oldum daha sonra 24 ekim 2002 de 208 nolu karar ile tarafıma 3,101,750 ödenmesine karar verildi ve aldım şu anda eğer iş hakkım varmı nasıl yardımcı olursunuz bana yol gösterirseniz rica ederim

Mesud

Gecmiste de böyle değil miydi o zaman önlem alınmazsa hatta destek olunurdu insaallah ders alınır da batılı hak dava edenler kalmaz turkiyede

fthzk

alkışlamanız gereken çalışmaya kulp takmaya çalışıyorsunuz. müslümanlık bugünkü kadar kötü temsil edilmedi. zulmü, israfı, riyayı bayraklaştıran akp maalesef yüzkarasıdır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş