DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gülen'in evinin karşısında ilginç pankart: Trump senin için geliyor

Donald Trump'ın ABD Başkanı seçilmesinin ardından ülkede başlayan protesto gösterileri artarken Fetullah Gülen'in ülkedeki tartışmalı ikameti de protestocuların gündeminde.

5 Yıl Önce
2016-11-13 10:20:46

Trump'ın ABD Başkanı seçilmesinin ardından Fetullah Gülen'in Pensilvanya'da kaldığı çiftliğin yakınındaki Easton kentinde 2 karşıt grubun düzenlediği gösteriler sırasında "Trump senin için geliyor FETO Gülen" ifadesinin yer aldığı pankart açıldı.

ABD'de başkanlık seçimlerinden zaferle çıkan Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump'a karşı başta New York, Chicago ve Kaliforniya olmak üzere 4 gündür ülke genelinde çeşitli eyaletlerde protestolar gerçekleştirilirken Cumhuriyetçi adayın 20 seçici kurul üyesi kazandığı Pensilvanya'da da iki karşıt grubun gösterileri vardı.

Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton'u destekleyen yaklaşık 100 kişilik bir grubun Eston kent merkezinde düzenlediği gösteriler devam ederken yaklaşık 30 kişilik Trump taraftarları da karşı kaldırımda ellerinde Amerikan bayraklarıyla Trump için destek sloganları attı.

Gülen'in kaldığı Saylorsburg'daki çiftliğe yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan Easton kentinde düzenlenen gösteriler sırasında Trump destekçileri, Gülen'in bölgelerinde olmasından duydukları rahatsızlığı da pankart açarak gösterdi.

Trump destekçileri, Gülen'i işaret ederek üzerinde "Trump senin için geliyor FETO Gülen" (Trump is coming for you FETO Gulen) ifadesinin yer aldığı pankartı taşıdı.

ABD'nin 45. Başkanı seçilen Trump'a, Gülen'i Türkiye'ye iade etmesi çağrısında bulunan göstericiler, daha sonra hazırladıkları pankartı kasaba içerisindeki yolun kenarında sergiledi.

Karşılıklı sloganların atıldığı, pankartların açıldığı gösteriler olaysız sona erdi.

Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn, elebaşı Gülen'e ilişkin bir yazı kaleme almıştı. Trump'ın başdanışmanın yazısı üzerine ise, Gülen'in avukatları paniğe kapılarak yazılı bir açıklamayla Trump'a uyarıda bulunmuştu. ABD'li avukatlar Flynn'ın kaleme aldığı makalenin "Trump'ın politikası olmadığını ümit ettiklerini" belirtmişlerdi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Türkiyenin %65'ini takmayan adamı, 30 kişinin korkusu sarmış... olsun, biz bununlada yetiniriz. Korkmayın, titreyin gülenistler!Cuma öğlen salih müslimide brükselde tek başına gördük, hepiniz korkunuzdan ne yapacağınızı şaşırdınız, demekki bu işte var birşey

Görüş Bildir Bizimle Paylaş