DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gülen, ABD'yi terk etti iddiası

Sabah Gazetesi'nden Abdurrahman Şimşek Fethullah Gülen'in Pensilvanya'yı terk ettiğini iddia eden bir tweet attı.

7 Yıl Önce
2015-08-24 22:05:54

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek Twitter hesabından Fethullah Gülen'in ABD'de yaşadığı Pensilvanya eyaletini terk ettiğini iddia eden bir tweetledi.

Henüz teyid edilmediği vurgusunu yapan Şimşek'in o tweeti;

 

abdurrahman

Diğer yandan Fethullah Gülen'in her pazartesi taze sohbeti yayınlanan 'herkul.org' sitesinde de bugün eski sohbetlerinin harmanlanan videosunun yayınlanması bu iddiaları güçlendirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (5)

M

kaçtiysada kaçmadiysada, o bir kaçak. sen hele kaç bu dünyada, gerçek otoriteden kaç bakayim, o otoriteninde bir sahibi var, öbür dünyada tüm vaad ettiklerini süphesiz yerine getirecek, o gün kimin yardimindan medet umuyorsunda kaçiyorsun, hep birlikte görecegiz. sen insanlara dava aç bakim, yildirmaya çalis, tehdit ettir, yap yapabildigini Fetullah. birgün sende toslayacaksin, koskoca pavlus gibi olabileceginimi sandin? ki, olsan, neye yarar? katolisizm gibi birsey çikarsan, ne yazar ve neye yarar? müridlerinde senden beter olmus, artik hiçbirinize tahammülümüz dahi kalmadi. hainsiniz.

M

Yahu, 1 Evliya, veya ismini sizin koydugunuz gibi kainat imamidir, müneccimdir müceddiddir, veya bir Mehdi'dir, düsünün, Allah'in yardimi onunla ama bu vatanindan kaçmayi tercih ediyor (ister mucizevi sekilde anlatin, isterse yesil pasaportuyla kanitlayin), ölüm ve hastalik korkusundan tir tir titrer yaninda doktor gezdirir (ne kilif uydurursaniz uydurun bunada), söyledigi laflarin çogu yalan çikar (tek ceketim var hikayesi, ne derseniz deyin) 1 kere Allah'in Kuran'i indirdigi dilde bir sohbet bile vermezken, arasira olsun bir fatiha dahi okumayan bir adam düsünün, sizde pesine takilin.

AYHAN

Farenin deliğine de kaçsa yakalanır.

Fatih Karataş

'Tweetledi' nasıl bir kelime? Türkçede böyle bir kelime mi var? Bu kullanımlar kesinlikle yanlış ve dile zarar verir.

M

yani, net olmadi yazdigim simdi baktimda, evliya bir yana insan bir yana, insanlarin arasindada bozgunculuk yapan, en dar zamanlarinda hep firsatten istifade haraket eden ve asla idda ettigi yolda hareket etmeyen biri bir yana. Evliya dedinmi birçogu ihtimali konusmak tartismak yersiz olur, insan dedinmi bastan : müminmi kafirmi, sumu bumu vs indirgeyerek, iyi insan ve kötü insan ayirdimina gelene kadar su fetullahi bir soyun ve giyindirin. neresi evliya çikar, neresi insan? Aklinizi kullanin. kendini peygamber ile kiyaslayanlari biz sevmeyiz. o kimki, kim kimki peygamber ile kiyaslana ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş