DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1920 ₺

EURO

17,4658 ₺

ALTIN

965,28 ₺

BİST

2.438,84 ₺

Gül ve Albayrak şehit cenazesine katıldı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında ağır yaralanan ve dün gece şehit olan Cengiz Hasbal, son yolculuğuna uğurlandı.

6 Yıl Önce
2016-08-05 15:39:43

Darbe girişimine tepki göstermek için gittiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde cuntacıların kurşunlarıyla ağır yaralanan 35 yaşındaki Cengiz Hasbal, tedavi gördüğü Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün gece şehit olmuştu. Geçimini bir lokantada garsonluk yaparak sağlayan evli ve 2 çocuk babası Hasbal'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, yakınları tarafından hastaneden alınarak Üsküdar Küplüce'deki Saray Camii'ne getirildi. Burada cenaze namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran'ın kıldırdığı törene Hasbal'ın eşi Çiğdem Hasbal, büyük oğlu Enes Arda, annesi Dürdane Hasbal, babası Ahmet Hasbal, kardeşi Hüseyin Hasbal ile aile yakınlarının yanı sıra, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TABUTUN BAŞINDAN AYRILAMADILAR

Şehidin eşi Çiğdem Hasbal ile 8 yaşındaki oğlu Enes Arda ve annesi Dürdane Hasbal tabutun başından uzun süre ayrılmadı. Oldukça üzgün oldukları gözlenen aile, Türk bayrağına sarılı cenazenin başında sürekli dua etti. Şehidin 2 yaşındaki küçük oğlu Emir Talha'nın ise cenaze törenine getirilmediği öğrenildi.

Eski Cumhurbaşkanı Gül, cenaze namazı öncesinde 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine ilişkin kısa bir konuşma yaparak, yaşanan olaylarda şehit düşenlere rahmet dileğinde bulundu. Şehidin büyük oğlu Enes Arda'yı namaz boyunca yanından ayırmayan Gül, bu darbe girişiminin tekrar etmemesi temennisinde de bulundu.

Şehit Cengiz Hasbal, kılınan namazın ardından gözyaşları arasında Küplüce Mezarlığı'nda toprağa verildi. 11. Cumhurbaşkanı Gül, Vali Şahin ile İBB Başkanı Topbaş, tabuta omuz vererek uzun süre taşıdı.

Hasbal, 15 Temmuz akşamı FETÖ üyeleri tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine tepki göstermek için Boğaziçi Köprüsü'ne gitmiş, buradaki direnişte cuntacıların açtığı ateş sonucu göğsünden ve kolundan ağır yaralanmış, 19 gün süren yaşam mücadelesini dün akşam kaybederek şehit olmuştu. Bu arada Boğaziçi Köprüsü'nün adı darbe girişiminin ardından

15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmişti. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş