DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,8335 ₺

EURO

17,6121 ₺

ALTIN

977,75 ₺

BİST

2.467,71 ₺

Gül'ün uyarıları aday listesine yansıdı mı?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalar konuşulmaya devam ediyor.

7 Yıl Önce
2015-09-21 11:27:15

Gül'ün yakın arkadaşlarından Fehmi Koru, "Taha Kıvanç" takmı adıyla Habertürk'teki köşesinde konuyla ilgili ilginç ayrıntılar aktardı.

"11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 3 gazetecinin karşısına çıktığı NTV programında söylediklerini beğenen çoktu, beğenmeyen pek azdı.

Program sonrasında herkes beni sorguladı, ben de Gül'ün yakınındaki bir dostuma “Amaç neydi?” sorusunu yönelttim. Aldığım cevap aşağıda: “Bazılarının sandığının tersine, Abdullah Gül ‘Aman Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu başarısız olsun da bana gün doğsun' beklentisinde değil. Evet, ‘Ülkem için gerekirse ve talep gelirse elimi taşın altına koyarım' görüşünde samimi; ancak böyle olsun diye elini ovuşturup durmuyor. Zaman zaman medya aracılığıyla görüş açıklayıp kurucusu olduğu partiye, başarılı olabilsinler diye, ‘ince ayar' çekmeye çalışıyor.

Şimdi olan da bu. 7 Haziran seçimindeki başarısızlık ortada. Kendine göre bir değerlendirme sonucu başarısızlığın nerelerden kaynaklandığına dair bir tespit yaptı ve 1 Kasım seçiminde yanlışlıkların düzeltilmesine katkıda bulunmak istedi.

Dikkatle izleyenler için pek çok malzeme var konuşmasında.

Programı da, tam iki kez erteleyip sonunda listelerin belirleneceği günün arifesine bu amaçla denk getirdi. Aday listelerinde bir parça denge varsa herhalde onun çıkışlarının bunda etkisi bulunuyor.”

Araya girip sorunca öğrendim: Kendisine soru soracak olanların “ahbap çavuş” görüntüsü vermeyecek isimlerden oluşturulmasını da kanaldan bizzat Gül istemiş...

Herhalde tersini yapanlara örnek olmak için...

Görüşünü aldığım AK Partili dostumun telefona yansıyan sesinden 1 Kasım seçiminden partisi adına fazla umutlu olmadığını anladım. “Nasıl umutlu olayım?” dedi bana dostum. “Ortalık yangın yerine döndü ve böyle bir ortamda gidilen seçimden iktidar partisine hayırlı bir sonuç mu çıkar?''

.

YORUMLAR (1)

tuncer

Timetürk'ün A.Gül duyarlılığını anlamış değilim.Ben bir vatandaş olarak 20 yıldır izlediğim A.Gül aman aman olmazsa olmaz değildir.Gezi ve 17-25 Aralık ta çok silik bir tablo çizdi.İkisininde bir darbe olduğunu bir parti üyesi bile bilirken CumhurBaşkanımı bilmeyecek.CHPliler bile itiraf etmişti.Tabii pasifliğini gizlemek için iki darbeyide basit olaymış gibi anlatıyor.Açok söyleyeyim lider dar zamanda lider olur.Tatlı su kahramanlarından İslam coğrafyası 150 yıldır bıktı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş