DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gül, Fetih Şöleni ile ilgili kararını verdi

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir süredir katılıp katılmayacağı merak konusu olan 30 Mayıs'taki Fetih Şöleni ile ilgili kararını verdi.

7 Yıl Önce
2015-05-26 19:03:29

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

30 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı organizasyonuyla Yenikapı'da düzenlenecek  Fetih Şöleni programına pek çok isim davet edilirken programa kimlerin katılacağıyla ilgili bir süredir kulislerde ciddi hareketlilik var. Geniş tabanlı bir toplantı düzenlemek isteyen Cumhurbaşkanlığı makamının, toplantıya pek çok sürpriz ismi davet ettiği öğrenildi.

Timetürk'ün Ankara kulislerinden edindiği bilgilere göre; toplantıya eski başbakan ve Milli Görüş'ün kurucu lideri merhum Necmeddin Erbakan'ın çocukları da davet edildi. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın daveti kabul etmediği öğrenilirken Elif Erbakan Altınöz ve Zeynep Erbakan'ın şölene katılmayacağı belirtiliyor. Öte yandan Milli Görüş hareketinin önemli isimlerinden ESAM Genel Başkanı Recai Kutan'ın ise toplantıya iştirak edeceği öğrenildi.

Diğer taraftan toplantıya katılıp katılmayacağı merak konusu olan ve bir süredir sürpriz yaparak toplantıya katılacağı öne sürülen 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de toplantıya kesin olarak katılmayacağı dile getiriliyor. Son dönemde Abdullah Gül'e yakınlığıyla gündeme gelen sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşıma göre; Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı görevini devrettiği günden bu yana siyasi içerikli toplantılara katılmak istemiyor ve Fetih Şöleni'ne de bu nedenle katılmayacak. Timetürk'ün ulaştığı kaynaklar da Abdullah Gül'ün kararının bu yönde olduğunu doğruluyor. Yakın çevresine kararının bir 'tepki kararı' olmadığını söyleyen Gül'ün, siyaset üstü kalmak istediği belirtiliyor.

Yenikapı'da düzenlenen Fetih Şöleni'ne kimlerin katılacağı Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanmazken sosyal medyada pek çok ünlü ismin toplantıya katılacağı yönünde iddialar yer alıyor. 30 Mayıs günü oldukça geniş bir katılımın olması beklenen toplantı, İstanbul Fethi'nin 562. yıldönümü münasebetiyle düzenleniyor. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

türkiye

sahte kürdistana; senin şeytan görünümlü kuduz kürt olmaktansa aklı selim müslüman bir kürt olurum daha iyi. şeytanın çocuğu olmakla kürt olmak arasında çok fark var. senin liderin bebek katilidir. kürtlerin lideri ise, selahaddin eyyübidir. senin teroristlerin, yaşlılara tecavüz eder, evleri ateşe verir ve hitlerin savunuculuğunu yapar. senin pkklı teroristlerin amerikan medet umar, onların gö..den ayrılmaz. ordan gelen silah ve yardım için her şeyi de yapar. sakallı çarçaflı öldüren din tanımayan sizlerin yok olmasıda çok yakındır. :)

erhan abacı

Sn. Gül.her kesime şirin görüneceğim diye aslını inkar etmeye başladı. İnsan Arkadaşlarını satarmı.Devlet adamı oldum zannediyorsun ama olmamaışsın belli. ayrıca Fetih Şöleni bir devlet şölenidir. siyasi bir şölen değildir. Şimdiyekadar hiç bir parti buna sahip çıkmadı. ak parti sahip çıkarak bunu geliştirmeye çalıştı diye ak partinin siyasi şöleni olarak gözüküyor. peki kardeşim daha önce nerdeydin niye herşeyi ak partinin yapmasına izin veridin. sen daha önce neden bu gibi şeylere sahip çıkmadın. çıkmazsın çünkü senin böyle bir derdin yok.

suphi tanrıöver

s.a kolay gelsinyav bu islamcılar ne zaman bu ortaçağ adetlerine son verip içi dolu eğitim-kültür-sanat üretebilecekler. abi hiçbişeyimiz yok sadece abartılı açılışlar ve görkemli harcamalarla israf edilen onca emek. sadece görüntü ve şov çılgınlığı o yüzden din bu fırsatçı ve üçkağıtçıların elinde oyuncak oldu. Herkez bizden ve camiadan soğudu ya.Allah aşkına cumhurbaşkanına ve diğer AKPli taşralılara artık gaz vermeyin de dolu işler yapsınlar.Mesela eğitim ve yurtlar. kan ağlıyoruz yav

Ahmet BIYIKOĞLU

SN;GÜL beyefediyi SN;ERDOĞAN kardeşim diye aday gösterdiğinde,halkımızın % 65 i gönülden destek verdi.anlaşılıyorki KARDEŞLİĞİ elinin tersiyle itmiş durumda,keyfi bilir VATANDAŞ dünden gönlünden düşürür.sürüden ayrılanı KURT kabar atasözü boşa söylenmemiş.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş