SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Greta Thunberg, Alman treninde koridorda seyahat etti

Greta Thunberg, Alman treninde koridorda seyahat etti

On altı yaşındaki İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg, Alman hızlı treni Deutsche Bahn'da yer bulamadığı için koridorda oturdu.

Greta Thunberg, Alman treninde koridorda seyahat etti
15.12.2019 17:24:44

İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg, Alman hızlı treni Deutsche Bahn'da yer bulamadığı fotoğrafını sosyal medyada paylaştı.

Uçak yerine tren ile seyahat etmeyi tercih eden Greta'nın yaptığı sosyal medya paylaşımı üzerine Deutsche Bahn yetkilileriyse "Daha fazla tren ve koltuk için çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

ELx2auQXYAAIOUu

ASLINDA BİRİNCİ SINIFTA YOLCULUK ETTİ

Sosyal medya üzerinden cevap vermeyi sürdüren Deutsche Bahn, "Birinci sınıf koltuklarda yaptığınız seyahatten ve birinci sınıf ekibimizin ne kadar dostça ve yetenekli olduğunuzdan bahsetseydiniz daha iyi olurdu" ifadelerini kullanarak Greta ile dalga geçti.

Tren yolu şirketi, Greta'nın aslında birinci sınıfta seyahat ettiğini ima ederek, iklim aktvistinin yalan söylediğini işaret etti.

GRETA: İKİ TREN DEĞİŞTİRDİM

Fakat Greta, şu imaya, "Basel'den trenimiz trafiğe kapatıldı. Bu yüzden 2 farklı tren kullandım. Bu, Göttingen'den sonra oturduğum yerdi. Bu elbette ki sorun değil ve asla öyle olduğunu söylemedim. Kalabalık trenler, tren yolculuğuna olan talebin yüksek olduğunu gösteriyor ve harika!" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR