SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

'Google yüzlerce filmi ücretsiz yayınlayabilir'

Google, filmlerin arasına reklamlar koyacak. Reklamlar vasıtasıyla tıpkı YouTube'da olduğu gibi para kazanacak olan şirket, böylece reklamlı da olsa bünyesindeki filmleri izleyicilerle paylaşacak

'Google yüzlerce filmi ücretsiz yayınlayabilir'
26.3.2020 13:47:42

Google'ın sahibi olduğu Google Play Filmler platformu, koronavirüs için harekete geçti. XDA forumundaki iddialara göre, Google Play Filmler'deki yüzlerce film yakında ücretsiz olarak izlenebilir. Tabi Google'ın bu konuda bir şartı var.

Koronavirüs yüzünden birçok insan evinde vakit geçiriyor. Bu zaman diliminde de insanlar ya çalışıyor ya da vakti daha verimli geçirebilmek adına bazı aktivitelerde bulunuyor. Bu aktivitelerden biri de şüphesiz film izlemek. Bu konuda insanlar ücretli içerik platformlarına başvuruyor. Fakat yakında bu durum değişebilir. Zira, Google'ın film yayınlama servisi Google Play Filmler, bünyesindeki tüm filmleri ücretsiz olarak sunabilir. İddiaların kaynağı ise XDA. 

XDA forumundaki geliştiriciler, Google Play Filmler'in V4.18.37 sürümünde bir kod dizisi keşfetti. İddialara göre Google Play Filmler, V4.18.37 sürümüyle birlikte bünyesindeki tüm filmleri izlemeye açacak. Platform kullanıcılardan bunun için bir ücret talep etmeyecek, kullanıcılar da hiçbir ücret ödemeden Google Play Filmler'de bulunan filmleri izleyebilecek. Fakat Google'ın her ne kadar bir ücret talep etmese de bu konuda bir şartı bulunacak.

İddialara göre Google, filmlerin arasına reklamlar koyacak. Reklamlar vasıtasıyla tıpkı YouTube'da olduğu gibi para kazanacak olan şirket, böylece reklamlı da olsa bünyesindeki filmleri izleyicilerle paylaşacak.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR