DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Google Maps'e yepyeni özellik

Google Maps artık sadece gideceğiniz yere nasıl ulaşacağınızı değil, o yerin hangi saat aralığında açık ya da erişilebilir olduğunu da gösterecek.

18.06.2015 14:31:33

Bir noktadan diğerine gitmeyi kolaylaştıran harita uygulamaları artık kent yaşamının ayrılmaz bir parçası. Üstelik uygulamalar gittikçe daha gelişiyor. Google Maps bir noktadan diğerine nasıl gidileceğini göstermenin artık yeterli olmadığını görmüş olmalı ki, eklediği yeni özellik ile kullanıcıların hayatını son derece kolaylaştıracak. Google Maps artık gitmek istediğiniz yerin hangi saat aralıklarında açık olduğunu, tahmini varış sürenizi de göstererek, sizi baştan uyarıyor.

Artık kullanıcılar, gidecekleri yerin adresini uygulamaya girdiklerinde, "Hedefiniz, siz vardığınız zaman kapanmış olabilir" uyarısı ile karşılaşabilir. Bu uygulamanın Google Maps kullanıcılarına büyük avantajlar sağlayacağı öngörülüyor. Örneğin uygulamaya kayıtlı olan bir mağazaya kapanmadan yetişme olanağınız var mı, bunu size söyleyerek, belki de boş yere zaman yitirmenize engel olacak.

Google Maps'te kayıtlı destinasyonların çalışma saatleri bulunuyordu ancak bunlara erişmek için birkaç işlem yapmak gerekiyordu. Yeni özellik ile bu daha da kolaylaşmış oluyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali asker

Laf olsun diye konuşuyor boşlaflara karnımız tok adam olan konuşmasada adam oldugu belli olandır. Önce Hizmet lütfen hizmet etmeyen zihniyet konuşmaz ise ortalıkta laf kalabalığı olmaz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan