Gökçek'ten otopark açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankara'da bir kişinin hayatını kaybettiği esnaf ile otoparkçılar arasındaki kavga sonrası açıklama yaptı.

10.07.2015 17:08:23

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kaidelere uymayan tüm otoparkçıların ruhsatlarının iptali ve otoparkların sadece ANFA tarafından işletilmesi gerektiği konularında mutabakata vardıklarını bildirdi.

FİYAT TARİFELERİ YOL KENARINA KONULACAK

Gökçek, yaptığı yazılı açıklamasında, son zamanlarda bazı otopark işletmecilerinin uygulamalarından dolayı yoğun şikayet almaya başladıklarını belirtti. Yapılan ikazlar cevapsız kalınca, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, 13 Şubat'ta aldığı kararla belli mecburiyetler getirildini anımsatan Gökçek, fiyat tarifelerini yol kenarlarındaki otoparklara asma mecburiyetinin uygulamaya konulduğunu vurguladı.

TARİFELERE BİR ÇOK YERDE UYULMADI

Gökçek, bu uygulamalara rağmen levhaların yer yer söküldüğünü, fiyatların değiştirildiğini ve birçok yerde tarifelere uyulmadığını tespit ettiklerini bildirerek, "Yeni meclis kararlarına göre mecburi hale getirilen el terminallerine, kıyafet uygulamalarına, 0-15 dakika ücretsiz park uygulamalarına uyulmadığını gördük. Bazı otoparklarda fazla ücret alınması maalesef devam etti. Bu konularda görevli arkadaşlarımız sayısız tutanak tuttu. Yer yer kapama kararı verildi ve yeni genel bir karar alınması konusunda çalışmalar başlatıldı" ifadesini kullandı.

OTOPARKLAR ANFA TARAFINDANİŞLETİLECEK

Ankara'daki otopark protestosunda meydana gelen silahlı saldırı üzerine Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile görüştüklerini belirten Gökçek, şunları kaydetti: "Kaidelere uymayan tüm otoparkçıların ruhsatlarının iptali ve bundan böyle otoparkların sadece ANFA tarafından işletilmesi gerektiği konularında mutabakata vardık. Vatandaşımızın mağduriyeti bizim için önceliktir ve vatandaşın şikayetlerini karşılamak zorundayız. Önümüzdeki birkaç gün içinde uygulamalarımıza vatandaşlarımız şahit olacak. Bu arada bir muhalefet partisinin mensuplarının, otoparkçılara hiç para ödemeyerek Ankara genelinde olaylar çıkartmaya karar verdikleri bize gelen bilgiler arasında. Bu tip hepimizi yürekten yaralayan olaylar karşısında istismara girişmek ve insanları tahrik etmek, en hafif tabirle insanlık değildir."

OTOPARK KAVGASINDA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Dün, Rüzgarlı Caddesi ve civarında bölge esnafının "tehditle" otoparkçılık yapıldığını belirterek protesto gerçekleştirdiği sırada gruba rastgele ateş edilmesi sonrası Sedat Karagöz hayatını kaybetmişti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

e sevim

Diyanetin bu fetvasi onemli bundan sonraki adim hukumetin bunu kaldirmasi dir.Onune gelen herseyi adeta silip supuren at gozluklu kardesim sanki devlrtin butun geliri zinadan faizden geliyor Emekli olupta devletten maas almayan kac musluman var.