DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gökçek'ten HDP mitingine ilginç iddia

Melih Gökçek, HDP'nin İstanbul Kazlıçeşme'de yapacağı seçim mitingi için ilginç iddialarda bulundu...

7 Yıl Önce
2015-05-30 00:39:39

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, canlı yayında Halkların Demokratik Partisi'nin(HDP) İstanbul Kazlıçeşme'de düzenleyeceği miting için Kürt vatandaşları uyararak, ilginç iddialarda bulundu. Gökçek "Kürt kardeşlerim bu mitinge gitmeyin. Çünkü bu Kürt Mitingi değil, Ermeni mitingi," dedi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, HDP'nin 30 Mayıs'ta İstanbul Kazlıçeşme'de düzenleyeceğimiting için 200'e yakın Ermeni'nin İstanbul'a geldiğini söyledi.

HDP büyük İstanbul mitingi için inanılmaz iddialarda bulunan Gökçek, Avrupa ve Ermenistan'dan 150 – 200 arası Ermeni'nin İstanbul'a geldiğini söyledi. Gökçek, “İnşallah bunların sayıları çıkarılır ve bu millete isim isim zikredilir. Bunların bu mitingde ne işleri var? Çünkü bunlar Ermenistan'ın kurtuluş mitingi olarak görüyorlar. Bizi izleyen Kürk kardeşlerim bu mitinge gitmeyin. Çünkü bu Kürt Mitingi değil, Ermeni mitingi. Gazeteciler bizi dinliyor; yarın gidip sorsunlar. Bunlar sadecemiting için geldiler. Bütün Kürt kardeşlerim bunu bilsin; bu Ermeni mitingi. Ama sonuna kadar Kürt lafı kullanılacak” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali

bu ak parti elini sıkı tuttuğu için, koalisyona düştü. biraz daha sıksın iktidardan da düşecek. Davutoğlu gerçekten siyasetten bişey anlamıyor... tayyip seçimlere hazırlansaydı toplumun alt gelir seviyesi başta olmak üzere bir çok ücretlinin yüzünü güldürürdü.

mehmet

ermeni insan değilmi olsun

vatandaş

ermeni de olsa insandır bu kadar ötekileştirme ve kendinden olmayanı kabul etmemek niyedir?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş