DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Gitsinler abdestlerini evlerinde alsınlar '

Sinop merkez tersane semtinde bulunan 'Deniz Şehitleri Hacı Ömer Camii' avlusunda bulunan ve kadınların abdest almaları için plastikten yapılmış açılır-kapanır paravanı bulunduğu yerden kaldırılmasını istedi.

7 Yıl Önce
2015-08-23 21:00:58

Bunun üzerine devreye giren camii yetkililerine "Gitsinler abdestlerini evlerinde alsınlar " diyen CHP'li Başkan Baki Ergül, halkınsesi internet sitesinde yer alan habere göre; Camii cemaati bayanlardan büyük tepki aldı."Bizim nerde ne zaman abdest alacağımıza sayın başkan mı karar verecekmiş? "diyerek,başkana tepki gösteren bayan cemaat "Galiba başkan bey İslamiyet konusunda yeterli bilgiye sahip değil.Ya da dinlere karşı hassasiyeti yok.Yoksa böyle bir söz sarf etmezdi"dedi.

BİR SAATTE 300 İMZA

Emrindeki zabıta görevlilerini göndererek paravanın yıkılması için yazılı uyarıda bulunan Belediye Başkanı Baki Ergül'e tepki gösteren cami cemaati ve vatandaşlar 1 saat içerisinde 300 imza toplayarak bu paravanın yıkılmaması için imza kampanyası başlattılar.

Camiye namaz kılmaya gelen bayanlar da bu durumu öğrenince çok şiddetli tepki gösterdiler ve " Sayın Başkan yıktırılacak yerleri yıktırsın.Şehrin cadde ve sokaklarında gezmiyor galiba önüne gelen esnaf yolu kapatacak şekilde engeller koyuyor.Sakarya caddesine çıksın bir gezsin baksın aşıklar caddesinde bir mantı salonun önüne baksın engel nerde imiş görsün.Bir bayanın ibadetini yapabilmesi için abdest alması gerekir bu da doğal olarak kapalı alan olmasını şartlandırıyor.Ve bu paravanı kim yaptırdı ise Allah ondan razı olsun rahatlıkla abdestimizi alıyor namazımızı kılıyorduk.Hiç bir engel teşkil etmeyen açılır kapanır bir vaziyetteki bu paravan sayın başkanı acaba neden rahatsız etti anlayabilmiş değiliz umarız bu kararından bir an önce vazgeçer bizde kendisine teşekkür ederiz" dediler.

CHP'Lİ BELEDİYENİN BAŞKA İŞİ KALMADI MI?

Sinop'un tek derdi 2 metrelik paravanmış gibi davranan CHP'li belediye müslümanların ibadethanelerine müdahele etmede sakınca görmedi. Duyarlı müslümanların sahip çıktığı abdesthaneyi yıktırmak isteyen Belediye Başkanı Baki Ergül, cami imamına yıkım tehditlerinde bulunduğu ifade edildi. Böylece CHP'li belediyelerin elinde bulunduğu şehirlerin neden gelişemediği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SİNOP'LU

Sinop genellikle muhalif belediyeleri göreve getirir.Muhalefet partili belediye başkanları da genelde halka muhalif işler yapar.Güzel Sinop'um da böylece geri kalır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş