DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

7 Yıl Önce
2015-06-04 18:00:14
Eski Merkez Bankası Başkanı ve MHP Uşak milletvekili adayı Durmuş Yılmaz, "Ya demokratik bir ülke, insan haklarına saygılı, demokratik, katılımcı bir toplum olacağız ya da antidemokratik, tek parti gibi davranan tek kişinin yönetimine gireceği ülke olup, parlamenter sistemden uzaklaşacağız" dedi.

Eşme'de kapalı pazar yerinde vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, konuşmasında, Türkiye'nin komşuları ile ciddi sorunlar yaşadığını ve bataklığa çekildiğini iddia ederek, AK Parti hükümetinin yürüttüğü dış politikayı eleştirdi.

Seçimlerdin ardından partisinin iktidara geleceğini ifade eden Durmuş Yılmaz, "Sizden 13 yıl önce 4 yıllığına ülkeyi yönetmek için yetki alan iktidar, 7 Haziran seçimlerinde hesap verecek. Ülkemiz, bir yol ayrımında. Ya demokratik bir ülke, insan haklarına saygılı, demokratik, katılımcı bir toplum olacağız ya da antidemokratik, tek parti gibi davranan tek kişinin yönetimine gireceği ülke olup, parlamenter sistemden uzaklaşacağız" diye konuştu.

Yılmaz, gerilimden uzak geçtiğini belirttiği seçim sürecinin, aynı sağduyuyla tamamlanması dileğinde bulunarak, iktidara gelmeleriyle Türkiye'nin yeni kalkınma hamlesi içine gireceğini anlattı.

"Milli ekonomi, milli devlet, milli ordu"nun önemini vurgulayan Durmuş Yılmaz, şunları söyledi:

"Seçim önemli ama ondan daha önemlisi, birliğimiz ve beraberliğimiz. Bir ülkede eğer hukuk ve adalet yoksa vatandaşlar geleceğinden emin değilse bu ülkenin derelerinden petrol aksa dağlarından altın fışkırsa bu ülkede kalkınma olmaz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş