DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

7 Yıl Önce
2015-06-03 20:21:34
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Biz bugüne kadar Türkiye'de 8-9 ilde yapılan yatırımları 81 ile yaydık. 81 ilde yatırımlar devam ediyor" dedi

Bakan Çelik, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde partisinin mitinginde yaptığı konuşmada, 4 yıl önce kentten milletvekili olarak meclise gönderilmesine katkı sunanlara teşekkür etti.

Görev süresi boyunca gece gündüz memleketin gelişmesi için gayret gösterdiğini ifade eden Çelik, ilçenin kalkınması için verdikleri sözleri yerine getirebilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Çiftçinin destekleme paralarına konulan blokenin kaldırıldığını dile getiren Çelik, birkaç gün içerisinde tüm çiftçilerin hesabına parasının aktarılacağını kaydetti.

Çelik, yatırımları ülke genelinde yaygınlaştırdıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

"4 milyar lira bu 4 yıl içerisinde sadece Viranşehir ilçemize hizmet olarak geldi. Şanlıurfa'da yapılan 370 okulun 47'si Viranşehir ilçemizde hizmete girdi. Biz bugüne kadar Türkiye'de 8-9 ilde yapılan yatırımları 81 ile yaydık. 81 ilde yatırımlar devam ediyor, ayırmadık doğu batı diye. Doğu, batı, kuzey ve güney birdir, 78 milyon kardeştir. Bu hizmetlerimizi gerçekleştirirken hızlıca 4 yıl geçti. Şimdi 3 dönemden dolayı milletvekili adayı değiliz ama aday olan arkadaşlarımızdan daha fazla çalıştığımızı bilmenizi istiyorum. Onun için bu iş makam ve mevki meselesi değil, Allah rızası meselesidir. Bu mesele, millete hizmet meselesidir. Bu iş, bakanlık veya milletvekilliği için değil, milletin işini görmek için çaba gösteriyoruz."

- "AK Parti'de kardeşlik, barış ve huzur var"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati de Türkiye'de, Türklerin, Arapların ve Kürtlerin sesi olduklarını ifade etti.

Edirne'den Hakkari'ye Saraybosna'dan Mısır'a tüm insanlığın sesi olduklarını dile getiren Nebati, CHP'nin ise Türkiye'de insanları ötekileştirdiğini savundu.

Nebati, muhalefet partilerinin seçim vaatlerini eleştirdiği konuşmada, yıllarca vatandaşın söz konusu partilerin beceriksizliği yüzünden sıkıntı çektiğini söyledi.

Muhalefet partilerinin AK Parti'ye karşı birleştiğini belirten Nebati, şöyle devam etti:

"Şimdi soruyorum Kürt kardeşlerim kol kola girip zalim CHP ile yan yana yürüyorsan aynen onların kıblesi şaştığı gibi seninde kıblen şaşar, sen dersin ki bizim kıblemiz 'Mekke' o der ki kıblemiz 'Taksim.' HDP'de gözyaşı, kan ve yağmalama var. AK Parti'de kardeşlik, barış ve huzur var. Hangi cinsten olursan ol partimizde Allah'a kul olmak var. Öbürü MHP ise sen ne zamandan beri CHP ve HDP ile kol kola yürüyorsun. Şu hale bakın 7 Haziran öncesi bunlar bir koalisyon kurdular. Bu 3 partinin seçim öncesi kurduğu koalisyon bir tiyatro, başlarında Pensilvanya var, CHP'ye bunu, MHP'ye bunu, HDP'ye de sen bunu 'oynayacaksın ve kol kola yürüyeceksiniz' diyorlar ama bunların hayal edemedikleri bir şey var gerçi hayali de bilmezler ya. Bizim aşkımız, sevdamız ve ülkemiz hep birlikte 'Türkiye' diyen bir ülkümüz var. Onlar birilerinin rollerini hayal ediyorlar. Onlar 7 Haziran'da iktidara geleceklermiş, seni millet iktidara getirir mi hiç. Bu millet bu sözlerinizi yemez. CHP yüzde '25 alırsam Allah'a şükür', öbürü diyor ki 'yüzde 15'i aşarsam ne ala', öteki 'barajı aşar mıyım, aşmaz mıyım'. Toplasan üçü bir AK Parti yapmaz, üçü bir arada karışır, karıştır Allah karıştır, kahve olsa üçünün bir arada tadı olmaz."

Çelik ve Nebati, mitingin ardından ilçe esnafını ziyaret etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ismail şenkulak

MHP'nin Türk siyasi hayatına katkıları asla küçümsenemeyecek genel başkanı,başkanlık divanı,MYK'sı ve disiplin kurullarında görev alan birbirinden değerli onlarca uzmanın görevleri düşünceleri ve kararları yok mu sayılsın? Partisinin kitleleri tarafından saygınlık kazanan herkes teşkilat kurulları içerisinde değil de,kamuya açık görsel ve yazılı basında istediğini söyleme hakkını kendisine yakıştırıyor da üst kurullarının aldığı kararlara saygısızlık ettiğini düşünemiyorsa,genel merkezin verdiği vereceği her karara saygı duymak gerekir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş