DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

7 Yıl Önce
2015-06-02 18:20:50
ABD'nin başkenti Washington'da 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için kullanılan oylar, diplomatik kargo olarak Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla Türkiye'ye getirildi.

Milletvekili Genel Seçimleri için Washington'daki kayıtlı seçmenlerin büyükelçilikte kullandığı oyları taşıyan 12 çuval, dün gece parti temsilcileri ve diğer yetkililerin nezaretinde diplomatik kuryelere imzalı ve mühürlü şekilde teslim edilerek, uçağa yüklendi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) talimatları doğrultusunda her iki oy çuvalı için bir diplomatik kurye görevlendirilirken uçakta her bir torba için koltuk ayrıldı. Ayrıca yolculardan önce uçağa taşınan çuvallar, koltuklara emniyet kemeri ile bağlandı.

Atatürk Havalimanı'na saat 17.00'de ulaşan çuvallar, uçaktan indirilerek, parti temsilcileri nezaretinde Yurtdışı İlçe Seçim Kurulu yetkililerine teslim edildi. Oylar, araçlarla apronda bulunan kurula ait odaya taşındı. Çuvalların, bir süre burada muhafaza edildikten sonra Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mahsum

devlet dine ihanet eden ve onu bozan ayrıca ona düşmanlık yapan yegane örgütlü din düşmanı kurumdur.devletin islam dini üstündeki eli hainlik ve küfür elidir. her müslümanın boynun borcudur dini devletin kontrolünden çıkarmak.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş