DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

30.05.2015 13:27:28
Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Cezayir, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya ve Yunanistan'da yaşayan Türk seçmenler, iki gün boyunca oy kullanabilecek.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Birleşik Arap Emirlikleri'nde Dubai Başkonsolosluğu ve Abu Dhabi Büyükelçiliği, Birleşik Krallık'ta Londra ve Edinburg başkonsoloslukları, Bosna Hersek'te Saraybosna Büyükelçiliği, Cezayir'de Cezayir Büyükelçiliği, İsrail'de Telaviv Büyükelçiliği, Kazakistan'da Astana Büyükelçiliği, Aktau ve Almatı başkonsoloslukları, Kırgızistan'da Bişkek Büyükelçiliği, Makedonya'da Üsküp Büyükelçiliği, Rusya'da Moskova Büyükelçiliği ile Kazan, Novorossiysk ve St. Petersburg başkonsoloslukları, Yunanistan'da Atina-Pire, Selanik, Rodos ve Gümülcine başkonsolosluklarında sandık kurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Cezayir, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya ve Yunanistan'da yaşayan Türk vatandaşları 2 gün boyunca sandık kurulan dış temsilciliklerde oy kullanabilecek.

YSK, genel seçim için 54 ülkedeki 112 temsilcilikte sandık kurdu. Yurtdışındaki Türk seçmenler, dış temsilciliklerde 31 Mayıs, 33 gümrük kapısında da 7 Haziran'a kadar oy verebilecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş