DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

7 Yıl Önce
2015-05-28 13:48:16
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, bazılarının, Türkiye'nin istikrar ve kodları değişmiş siyaset tablosunu içlerine sindiremediklerini belirtti.

Büyükçekmece'de iş adamlarıyla bir araya gelen Şentop, 7 Haziran seçimlerinin önemine işaret ederek, ülkedeki istikrarın sürmesi için herkese büyük görev düştüğünü söyledi.

Türkiye'nin zorlu günlerini arkada bıraktığını anlatan Şentop, 12 yılda büyük mesafe alındığını, artık pek çok kişinin eski dönemleri unuttuğunu kaydetti.

"Allah bir daha o günleri yaşatmasın. Bir iki partiyi bırakın hükümet kurmak için 3 partinin bir araya gelmesi gerektiği günleri gördük" diyen Şentop, ülkenin her alanda istikrarı yakaladığını ve bu istikrarın özlenmiş bir tablo olduğunu vurguladı.

Yıllarca sağlanamayan istikrar yüzünden vatandaşın korkuyla yaşadığı günleri hatırladıklarını aktaran Şentop, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"O dönemler istikrar yoktu. Böyle bir Türkiye tablosu düşünün. Şimdi ise her şey farklı. Her alanda istikrar var ama o istikrarı çekemeyenler de var. Böyle bir Türkiye tablosuna alışamayanlar, siyaseti itiş, kakış, kendi çıkarları için görenler, siyasi amaçları, istikballeri için siyaset yapmayı hedefleyenler var. Bazıları, Türkiye'nin istikrar ve kodları değişmiş siyaset tablosunu içlerine sindiremediler. O günleri unutmak en güzeli ama önümüzdeki seçim sürecinde kimlerin neler yaptığını bilmek, anlamak adına da o günleri hatırlamakta yarar var."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, partisinin yeni anayasayı yapmaması ve yıpranması için CHP ile MHP'nin, HDP'ye destek verdiğini kaydetti.

Bazı CHP'lilerin 'Barajı aşsın' diye HDP'ye oy vereceklerini gittiği toplantılarda duyduğunu hatırlatan Şentop, şöyle devam etti:

"Bazılarının '7 Haziran'da AK Parti kan kaybetsin' diye yaptıklarına bakınca farklı şeyleri görüyoruz. CHP'liler, 'HDP barajı aşsın' istiyor. Çünkü onlar 'Böylece AK Parti'ye daha faza zarar veririz' diyorlar. MHP seçim çalışmaları yapacağı alanları, HDP'ye bırakıyor. Bunların tek derdi; istikrar bozulsun. 'AK Parti'den ne kadar oy tırtıklarız' derdindeler. 'AK Parti, yeterli çoğunluğu sağlayamasın ve yeni anayasayı tek başına yapamasın.' HDP'nin barajı aşması onların tek isteği. 'AK Parti'nin vekil sayısı az olsun' istiyorlar. Fakat bugüne kadar yapılan seçimlerde her zaman oy oranını artıran bir parti var. Bundan sonra da böyle olacak. Türkiye'nin her alanda istikrar sağlamasından rahatsız olanlar var. Fakat biz bu istikrarı kimsenin bozmasına izin vermeyiz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kani_I

Yazıyı okurkan gözlerimin dolduğunu hissetmemiş ama göz yaşlarım akmaya başlayınca fark ettim, şuurlu olmak, asil olmak, edepli olmak, bilgili olmak vs vs.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş