DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

02.06.2015 17:14:38
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Sayın Demirtaş demiş ki 'AK Parti ile koalisyon yapmayız asla ama CHP ile konuşabiliriz.' Artık gerçekler görülmeye başlandı" dedi.

Bakan Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında Samsun'un Havza ilçesinde partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Parti olarak ülkeye yaptıkları hizmetler hakkında bilgi veren Kılıç, 7 Haziran'da yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimleri için destek istedi.

Havza Gençlik Merkezi'nin ihalesinin 28 Mayıs'ta yapıldığını söyleyen Bakan Kılıç, "Hayırlı, uğurlu olsun Havza'ya kazandırdığımız gençlik merkezi. Onun için ne diyoruz, 'Onlar konuşur, AK Parti yapar. İşte bu kadar basit" diye konuştu.

Muhalefete yönelik eleştirilerde bulunan Kılıç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun seçimde yüzde 35 hedefi olduğuna işaret ederek, şunları dile getirdi:

"Ne diyor biliyor musunuz? Diyor ki 'biz iktidar olursak", burada parantez açayım, Allah korusun. Öyle bir şeyden ümidi yok. Çünkü hatırlayın seçim dönemi başlarken hedefi nereye koydu. Hatırlayanınız var mı? 'Yüzde 35' dedi. Yüzde 35 ile iktidar olunmuyor. Bakın, 'milliyetçiyiz' diyorlar. Hatırlayın krizde 99'dan sonra 5 yıllığına seçildiler. Üç buçuk yılda bırakıp kaçtılar. Bakın şimdi biraz evvel haberlerde okudum. Biz diyoruz ya 30 Ağustos'ta koalisyon oldular geldiler. Genel seçimlerde koalisyonu sandığa gömdük ya. 30 Ağustos'ta koalisyon yapıp bizim önümüze gelenler şimdi de koalisyondan bahsetmeye başladılar. Sayın Demirtaş demiş ki 'AK Parti ile koalisyon yapmayız asla ama CHP ile konuşabiliriz.' Artık gerçekler görülmeye başlandı."

Kendisini dinleyenlere, "7 Haziran'da ne yapacağız? 7 Haziran'da dimdik duracağız mı? 7 Haziran'da sandıkları patlatacağız mı?" diye soran Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi Sayın Kılçdaroğlu ne demiş bir de 'Sandığın üstüne otururuz' demiş. Yahu sandığın üstüne oturmayacaksın. O yanlış anladı herhalde. Sandıktan oy ile çıkmak gerekiyor. Sandığın üstüne oturunca olmuyor o iş. Peki Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Başbakanımız bu seçime girerken ne dedi? 'Eğer birinci parti çıkmazsam seçimden ben görevi başka bir arkadaşıma devrederim.' Dedi mi? Peki ben şimdi buradan soruyorum. Ey Kılıçdaroğlu, ey Sayın Bahçeli, ey Sayın Demirtaş siz birinci parti olmazsanız koltuğu bırakmaya hazır mısınız? Cevap gelmedi daha. Bir ay oldu daha cevap yok. Ben biliyorum ki sizler bizimle yürümeye devam edeceksiniz ve biz yolumuza çok hızlı devam edeceğiz. Yeni anayasayı yazacağız, yeni anayasayı yapacağız, sivil anayasayı yapacağız. Yeni yönetim sistemimizi yapacağız inşallah. Çünkü artık Türkiye'nin önünün açılması gerekiyor. Artık Türkiye'nin zincirlerinden kurtulması gerekiyor. Bunların temelleri atıldı. Değerli kardeşlerim bizim bu seçimdeki sloganlarımızdan birisi ne? Daima adalet, daima kalkınma."

Mitingin ardından Kılıç, Havza ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti, AK Parti Havza Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Havza Belediyespor Kulubü Başkanı Aziz Pekşen, Bakan Kılıç'a takımın formasını hediye etti. Kılıç, ilçede bir vatandaşın cenazesine katılarak acılı aileye taziyede bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Şeyh Ahmet Çewliki

Bakiyorum da islamci gecinen devlet ajanlarinin damarina basmis sayin Altan Tan. Kutsal devlete tapanlar gercekten kendilerini musluman mi saniyor. Altan Tanin duruşundan ve siyasal fikirlerinsen dolayi Kurtleri asagilayan zavallilar hakli olduklarina mi inaniyorlar. Altan Tana tesekkur ve dua edin ki sizleri desifre etti icinde bulundugunuz bu rezil ve zelil durumunuzu size hatirlatti ki batakliktan cikabilesiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş