DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

7 Yıl Önce
2015-05-29 14:37:07
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 7 Haziran'daki milletvekili genel seçimlere ilişkin, "Biz musluklardan kan akan billboardlarla seçim kampanyası yapmıyoruz. Biz kimseyi tehdit etmiyoruz. Biz ne diyoruz? Sandıktan çıkacak olan milli irade, başımızın üstünde yeri vardır. Sandıktan ne çıkıyorsa biz ona uyarız" dedi.

Ayvacık ilçesinde bir restoranda muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve Orta Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Kılıç, yeşilin her tonunu barındıran Ayvacık'ın güzelliğinin korunması gerektiğini söyledi.

Seçimlere de değinen Kılıç, vatandaşın, AK Parti'nin karşısında birleşenleri çok iyi gördüğünü ifade ederek, "Biz musluklardan kan akan billboardlarla seçim kampanyası yapmıyoruz. Biz kimseyi tehdit etmiyoruz. Biz ne diyoruz? Sandıktan çıkacak olan milli irade, başımızın üstünde yeri vardır. Sandıktan ne çıkıyorsa biz ona uyarız" diye konuştu.

Kılıç, bugüne kadar her türlü vesayet ortamında hemen "Eyvallah" deyip kenara çekilenlerin, bir anda Meclis'te demokrasi havarisi kesildiklerini belirterek, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Başkanlık Divanı'nın arkasında Gazi Mustafa Kemal'in bir sözü vardır, 'Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir'. Sizin egemenliğinizin timsali olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne müdahaleler yapıldığında neredeydi bunlar? Hiçbiri ortada yoktu" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Ayvacık Belediyesi'ni ziyaret eden Kılıç, Terice Mahallesi Merkez Camisi'nde cuma namazı kılarak mahalle sakinleriyle sohbet etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mahmut aytekin

Kapsamli bir analiz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş