DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gemiyi karada yürüttüler

BURSA Büyükşehir Belediyesinin İznik Gölünde sefer yapacak olan 155 yolcu kapasiteli Akşemsettin adlı gemisi, Gemlik Körfezinden karakoluyla suya indirileceği bölgeye taşındı.

7 Yıl Önce
2015-05-31 14:01:57
Ajansların haberine göre, Gemi için Bursa-İstanbul karayolu kontrollü olarak trafiğe kapatılırken, saat 03.00'te yola çıkan gemi 8 saatte göl kıyısına ulaştırıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Mudanya-İstanbul Kabataş arasında yolcu taşımacılığı yapan BUDO işletmesinin satın aldığı ve İznik Gölü'nde, Orhangazi ile İznik arasında sefer yapacak Akşemsettin gemisinin nakli dün gece özel bir çalışma ile gerçekleştirildi. Türkiye'de karadan taşınan en hacimli yolcu gemisi Akşemseddin'in nakli için hazırlanan özel araçla gece saat 03.00'te Gemlik'ten hareket etti. Geminin taşınması sırasında Bursa -Yalova karayolunda trafik akışı kontrollü sağlandı.

İznik Gölü'ne getirilmek üzere SPMT adı verilen hidrolik modüler dorseye yüklenen 155 yolcu kapasiteli, 8,5 metre yükseklik, 7,5 metre genişlik ve 30 metre uzunluğa sahip geminin taşınması sırasında Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi Belediyesi, polis, asker, UEDAŞ ve taşıma firmasından yaklaşık 100 personel görev aldı. Geminin taşınması için Aydın Vinç İşletmesi tarafından hazırlanan 96 lastikli ve 12 akstan oluşan özel araç, saatte maksimum 10 kilometre hızla yol aldı.

Geminin sabaha karşı Gemlik Körfezi'nden ana yola çıktıktan sonra trafik ekipleri Bursa-Yalova karayolunu trafiğe kapatırken, uzun araç kuyruklarının oluşması ile gemiyi taşıyan araç zaman zaman yol kenarına geçerek uzayan araç trafiğine yol verdi.

8 SAATTE 12 KİLOMETRE

Gemiyi taşıyan araç saat 11.00 sıralarında Orhangazi'ye bağlı Gemiç Mahallesi'ne ulaştı. Gemi bu güzergahtan devam edip, İznik Gölü Orhangazi sahiline ulaştırılacak. Gemi burada yapılacak törenle suya indirilecek. Nakil işlemini gerçekleştirenler, Türkiye'de ilk kez bu büyüklükte bir geminin karayolundan bir ilçeden diğerine taşındığını bildirdiler.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adem ademoğlu

O kadar saçma yorumlar okudum ki. Resmen ağzı olan konuşmuş. Bu hoca boş konuşmuyor. Siz gözünüzü kapatarak güneşi yok sayamazsınız. Önemli olan fazla oruç tutmak değil, sabah namazını yanlış zamanda kılmak. Bu da namazın farzlarından birini ihlal etmek oluyor. http://www.youtube.com/watch?v=CBCl-c5EbUw bu linkteki programda herşeyi ayet ve hadislerle açıklıyor. Ehli sünnet değil diye ahkam kesenler duyurulur. Aksini iddia edenlerin hiçbir argümanı yok. Diyanetin de hiçbir şeyi ölçüp bittiği yok. Ayrıca zamanında Abdulaziz hoca da fetva kurulunda idi. Cahil cahil konuşmayın

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş