DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Geleceğin CFO'ları İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde yetişecek

İstanbul Ticaret Üniversitesi, CFO olmak isteyen orta ve üst düzey yöneticilere yönelik eğitim programı hazırladı

5 Yıl Önce
2017-03-06 13:14:22
İstanbul Ticaret Üniversitesi, Chief Financial Officer (CFO) olmak isteyen orta ve üst düzey yöneticilere yönelik eğitim programı hazırladı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre eğitimleri önde gelen holdinglerin CFO'ları verecek ve program sonunda 6 ay mentorluk desteği sağlanacak.

Üniversite ileriki süreçte KOBİ'ler için de eğitim çalışmasına imza atıyor. Üniversitenin Ticaret Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUM), geleceğin üst düzey finans yöneticilerini CFO yetiştirmek üzere bir eğitim programı hazırladı.

Mart ve nisan aylarında iki farklı gruba verilmesi hedeflenen programla, 26 saatlik sıkı bir eğitim sonunda iş dünyasına yeni CFO'lar kazandırılacak. Kontenjan sınırı bulunan eğitim programına, finans alanında kariyer hedefleyen ve deneyim sahibi olan orta ve üst düzey yöneticiler katılabilecek.

Proje Koordinatörlüğü'nü İstanbul Ticaret Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Murat Kasımoğlu'nun yaptığı TUM'un CFO eğitimlerini Mehmet Ballıbaba verecek.

Tiryaki Agro Holding CFO'su Ertan Akbulut ile Erdemir'in CFO'su Bülent Beydüz ise misafir eğitmen olarak CFO eğitim programlarına katılacak. Ayrıca Kiler ve Vakko gibi şirketlerin CFO'ları da eğitim verecek.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, CFO olmak isteyen orta ve üst düzey yöneticilere yönelik eğitim programlarının 1. programı 9-18 Mart 2017, 2. programı 7-15 Nisan 2017 tarihleri arasında uygulanacak.

Eğitimlerde hem teorik hem de pratik bilgiler, kolay anlaşılır ve akılda kalıcı bir dille olabildiğince kısa bir sürede sunulacak. CFO ya da CFO adayının bu konuları içselleştirmesi ve teknik olarak yetkinliğinin üst seviyeye taşınması da sağlanacak. Katılımcıya, anlaşılması zor veya anlaşıldığı düşünülen birçok kavram için "sonunda gerçekten bunu kavradım" denecek bir program ve içerik sunulacak.

CFO eğitimlerine katılanların her birine, program bitiminden itibaren 6 aylık süre boyunca mentorluk desteği de sağlanacak. Farklı sektörlerdeki CFO'lar vaka çalışmaları eşliğinde tecrübelerini paylaşacak. Katılımcılar ve eğitimciler arasında özel bir blog şeklinde çalışacak CFO Club üyeliği ile network hizmeti de sağlanacak.

CFO eğitiminin konu başlıkları da CFO'nun rolü, finansal risk yönetimi ve mali analiz, kurumsal finansmanın temelleri, birleşme ve devralmalar, bono/tahvil ihraçları ve halka arz, yatırım proje değerlendirme ve proje finansmanı, şirket değerleme, finansal modelleme, bütçe ve karlılık, performans yönetimi, liderlik ve stratejik yönetim, kira sertifikaları ihraçları, yönetim kurulu, Chairman ve CEO ile ilişki yönetimi, kriz yönetimi, iç kontrol ve suistimallerin önlenmesi olarak belirlendi.

Eğitimlere en az 3 yıl finans ve ilgili alanlarda çalışan kişiler katılabilecek. Katılım ücreti 2 bin 500 lira olarak belirlendi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş