DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Geert Wilders'ten ırkçı vaatler

Geert Wilders, seçmenlerine 'Hollanda'yı İslam'dan arındırmayı' vaat etti.

26.08.2016 14:32:49

Ajansların haberine göre Hollanda'nın ırkçı söylemleriyle bilinen Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, 2017 yılında yapılacak seçimlerde partisinin seçim bildirgesini açıkladı.

Wilders, Twitter hesabı üzerinden açıkladığı bir sayfalık bildiride Hollanda'yı İslam'dan arındırmayı vadediyor.

Aşırı sağcı Wilders'in seçim bildirisinde yer alan halka vadettikleri arasında, Hollanda'da camilerin kapatılması, İslam'ın kutsal kitabı Kur'an-ın yasaklanması ve İslami okulların kapatılması da yer alıyor. Wilders, İslam ülkelerinden Hollanda'ya girişleri de aynı şekilde yasaklayacağını belirtiyor. Wilders'in İslam ve yabancı karşıtı vaatleri bununla da bitmiyor. Ülkedeki sığınmacı yurtlarını kapatacağını duyuran Wilders, sokakta başörtüsünün takılmasına da yasak getireceğini açıklıyor.

Wilders, savunma ve emniyet harcamalarını arttırmak amacıyla kalkınma yardımı ve sanata devlet desteğini de azaltmayı vadediyor.

Son kamuoyu yoklamalarına göre, 17 Mart'ta yapılası öngörülen seçimlerde Wilder'in partisi PVV'nin en güçlü parti olması bekleniyor. Ancak, Wilders'in hükümet kuracak bir çoğunluğu elde etmesi öngörülmüyor. 150 sandalyeli Hollanda parlamentosunda Wilders'in 27 dolayında milletvekilliği elde etmesi bekleniyor.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Adem

Sen mi engelleyecen İslam'ı.? KAÇ KİŞİYLE.???DEĞİL SEN, TÜM GÂVURLAR TOPLANSANIZ ENGELLEYEMEZSİNİZ. ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR NOKTA.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş